Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dziczzz
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2015, o 20:44

Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: dziczzz »

Nie chodzi mi tutaj o woj-lek MON, ale o zwykły. Na czym polega różnica w obu tych kierunkach? Super by było, gdyby wypowiedział się ktoś, kto studiuje na woj-leku lub absolwent
testosteron
Posty: 56
Rejestracja: 23 cze 2014, o 11:15

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: testosteron »

Jestem po I roku wojleku i napiszę co wiem na tym etapie
Na wojleku (cywilnym) jest parę dodatkowych przedmiotów. Na pierwszym roku są to:
- strzelectwo (parę wykładów), na drugim roku są zajęcia praktyczne,
- topografia w służbie zdrowia (3 ćwiczenia),
- historia wojskowej służby zdrowia (parę wykładów),
- no i WF przez dwa lata (po 15h na semestr) - wybierasz to co chcesz ćwiczyć, od siatkówki, po kształtowanie sylwetki itp.

Nie ma żadnych problemów, żeby to zaliczyć. W sumie są to nawet przyjemne przedmioty, zawsze można się oderwać na trochę od tych głównych

Oczywiście mamy różne katedry, czyli różnych prowadzących. Z tym, że z każdym rokiem co raz więcej się ich łączy i są wspólne dla obu wydziałów: lekarskiego i wojskowo-lekarskiego, m. in. anatomia. I w sumie słyszałem, że od tego roku łączy się histologia i szefować będzie nasza prof., ale czy to w 100% pewne, to nie wiem. Poza tym mamy trochę różnie rozłożone przedmioty. Na leku biologia medyczna jest w pierwszym semestrze, a u nas w obu i rozdzielona jest jeszcze parazytologia. Są różne niuanse. Jakby nie było tu i tu trzeba się uczyć

Zajęcia są głównie na pl. Hallera, ul. Żeligowskiego (z tym, że Żeligo się w tym roku remontuje i anata i histo będzie w Anatomicum na Narutowicza, czyli tam gdzie ma zwykły lek), wykłady i nieliczne zajęcia są w CKD.

Najważniejsze rzeczy chyba napisałem
marcinoser
Posty: 54
Rejestracja: 18 lut 2014, o 00:54

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: marcinoser »

Mogę Ci powiedzieć czym się różni pierwszy rok na obu bo na to pozwala mi stan mojej wiedzy:P Otóż są trochę inaczej rozłożone przedmioty:
1)Na zwykłym biologia obejmuje dodatkowo parazytologię i jest tylko na 1 semestrze, natomiast na woj-leku biologia jest połowę pierwszego i połowę drugiego semestru, a parazytologia jako osobny przedmiot była na 2. semestrze
2) Na zwykłym jest histologia połączona z embriologią i jest jeden egzamin, natomiast na woj-leku embrio jest jako osobny przedmiot na 2. roku
3) Na woj-leku masz przedmioty takie jak : Topografia lub strzelectwo( nie są one zbyt wymagające naukowo i tych przedmiotów nie ma na lek-lek
4) Na lek-leku są na pierwszym roku fakultety do wyboru a nie ma ich na woj-leku
5) Na woj-leku jest wf przez 4 semestry, natomiast nie wiem jak na lek-leku
Ogólnie konkluzja jest taka, że różnice są na przedmiotach nazwijmy to z braku lepszego słowa mniej ważnych a przedmioty główne tu i tu są te same ale mogą być inaczej rozłożone. Jeżeli jeszcze jakieś dodatkowe pytania to nie krępuj się) Mam nadzieję że pomogłem bo z tym różnie bywa
Awatar użytkownika
Nuttie
Posty: 30
Rejestracja: 4 paź 2012, o 17:39

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: Nuttie »

Przykre tylko, że woj-lek wypada słabiej w porównaniu ze zwykłym lekiem w późniejszych statystykach pisanego LEKu. I teraz pytanie skąd się to bierze, bo to jednak istotna kwestia.

Dostałam się właśnie na woj-lek i mam wątpliwości. Może niesłuszne?
testosteron
Posty: 56
Rejestracja: 23 cze 2014, o 11:15

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: testosteron »

Moja teoria:
Na wojleku jest więcej lekkoduchów niż na zwykłym. Tyle
Awatar użytkownika
Nuttie
Posty: 30
Rejestracja: 4 paź 2012, o 17:39

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: Nuttie »

O i ta teoria mnie przekonuje
dziczzz
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2015, o 20:44

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: dziczzz »

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi chyba poczekam na zwykły lekarski, niby nie muszę mieć później nic wspólnego z wojskiem, ale w świetle tego co się teraz dzieje na świecie wolę nie ryzykować
Awatar użytkownika
Hypokrates
Posty: 89
Rejestracja: 29 cze 2010, o 14:54

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: Hypokrates »

Wszyscy lekarze w razie W mają przydziały mobilizacyjne, więc (tfu tfu) jeżeli coś by się działo, a skończysz cywilny wydział to jest i tak duża szansa że wojsko się upomni)
dziczzz
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2015, o 20:44

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: dziczzz »

myślę dokładnie tak samo, lepiej nie ryzykować chociaż na zwykły lek się pewnie nie załapię, muszę sobie chyba odpuścić łódź niestety
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Czym różni się kierunek lekarski od woj-leku w Łodzi?

Post autor: sassa »

marcinoser pisze: 5) Na woj-leku jest wf przez 4 semestry, natomiast nie wiem jak na lek-leku
Zwykły lekarski w ogóle nie ma wfu, co wg mnie też dobre nie jest Przez pierwszy semestr jeszcze dało się wytrzymać, ale na drugim jak już wejście na 3 piętro na zajęcia z angielskiego zaczęło sprawiać problem to większość osób zapisała się na różne zajęcia dodatkowe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości