Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
owiewka
Posty: 105
Rejestracja: 8 lip 2015, o 16:45

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: owiewka »

na sggw zostało 40 miejsc 10 na stacjo i 30 na niestacjo
Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Sappiratus »

enturie pisze:Komuś by się tu przydała maść na ból dupy. -) Co jak co, ale studia te podstawy weryfikują i jeśli nie jest się w stanie nadążyć, to się po prostu odpada. A jak ktoś patrzy tylko przez pryzmat kasy i prestiżu, to życzę powodzenia. To, co się robi powinno się w pewnym sensie kochać i mieć w sobie powołanie.

Nie będziesz tego robić, jeśli wakatów będzie 10, a chętnych 1000
enturie
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2015, o 11:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: enturie »

No, i to już jest szansa, żeby się wykazać. -) Poza tym, jeśli się pomyśli o jakiejś sensownej specjalizacji, to myślę, że tak źle z robotą nie będzie. Nie ma się co spinać i stresować. Czas wszystko weryfikuje.

afterlife
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2015, o 23:03

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: afterlife »

enturie pisze:No, i to już jest szansa, żeby się wykazać. -) Poza tym, jeśli się pomyśli o jakiejś sensownej specjalizacji, to myślę, że tak źle z robotą nie będzie. Nie ma się co spinać i stresować. Czas wszystko weryfikuje.

Matura także wszystko weryfikuje 100pkt z niej także
Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Sappiratus »

czym różniłbym się od hobbysty, gdybym po studiach nie pracował w zawodzie?

przecież cały czas piszę tylko o tym, by nie było nadprodukcji absolwentów i spadku ich jakości.
Szansą na wykazanie się powinna być rekrutacja.
Naprawdę, jeśli nie mam pracować po weterynarii w zawodzie, to wolę te 5lat zdobywać doświadczenie w innej branży, a zwierzakami zajmować się w ramach zainteresowania

Podejrzewam, że gdyby popytać absolwentów kierunków humanistycznych, w tym fascynatów, to też nie wyrażaliby się zbyt pochlebnie o ilości osób kończących te studia.

[at] - chciałbym spece z ryb albo owadów, ale niestety, zostawię sobie to jako hobby.
Jako wet wybiorę duże zwierzaki i/lub chirurgię.
enturie
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2015, o 11:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: enturie »

Rozumiem o co się rozchodzi. Boicie się o swoją przyszłą pracę. Obecnej sytuacji jednak nie zmienicie, więc łatwiej będzie się wykazać. A trochę taktu i kultury wobec innych tutaj osób byłoby mile widziane. (internet zawsze dobrym miejscem do hejtu, prawda?)

enturie
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2015, o 11:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: enturie »

Sappiratus pisze: [at] - chciałbym spece z ryb albo owadów, ale niestety, zostawię sobie to jako hobby.
Jako wet wybiorę duże zwierzaki i/lub chirurgię.
Mam nadzieję, że Ci się uda i będziesz się mimo wszystko w zawodzie realizować.

mario665
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2015, o 04:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: mario665 »

enturie pisze:Komuś by się tu przydała maść na ból dupy. -) Co jak co, ale studia te podstawy weryfikują i jeśli nie jest się w stanie nadążyć, to się po prostu odpada. A jak ktoś patrzy tylko przez pryzmat kasy i prestiżu, to życzę powodzenia. To, co się robi powinno się w pewnym sensie kochać i mieć w sobie powołanie.
afterlife i Sappiratus polecam tą maść. Spinacie sie jak małe kotki co maja pusta miske
Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Sappiratus »

mario665 pisze:
enturie pisze:Komuś by się tu przydała maść na ból dupy. -) Co jak co, ale studia te podstawy weryfikują i jeśli nie jest się w stanie nadążyć, to się po prostu odpada. A jak ktoś patrzy tylko przez pryzmat kasy i prestiżu, to życzę powodzenia. To, co się robi powinno się w pewnym sensie kochać i mieć w sobie powołanie.
afterlife i Sappiratus polecam tą maść. Spinacie sie jak małe kotki co maja pusta miske
jak masz małe kotki, to chętnie jednego adoptuję
Co prawda, nie wiem co na to mój pies. ale jakoś się dogadają.
Ravenna
Posty: 31
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:18

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Ravenna »

Ja się afterlife i Sappiratusowi wcale nie dziwie, też mnie irytuje zachowanie co poniektórych tutaj. I tu nie chodzi o ilość punktów, bo wiadomo każdemu może się noga podwinąć raz, no ale ludzie tu mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Gadają ciągle o tym blokowaniu miejsc, o maturze co wiedzy nie weryfikuje, a nie pomyślą o tym, że po prostu mało się uczyli. A kiedy im się powie, że mogą spróbować za rok i że to nic złego, mają ochotę Cię zamordować
Awatar użytkownika
owiewka
Posty: 105
Rejestracja: 8 lip 2015, o 16:45

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: owiewka »

jak jestem 168 w rankingu na sggw to chyba nie ma szans co? d
Sappiratus
Posty: 90
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:53

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: Sappiratus »

owiewka pisze:jak jestem 168 w rankingu na sggw to chyba nie ma szans co? d
Co mamy Ci odpowiedzieć?
Żadne z nas nie jest wróżką, poza tym, musisz zaczekać na dalsze listy, najbliższa jutro

Masz 128pkt, w zeszłym roku próg na NS wynosił 130, a w tym 136 na 1. liście.
Tak więc próg wzrósł o 6pkt, podobnie jak na stacjonarnych.
Jeśli przyjąć, że dla każdej listy różnice pkt pomiędzy każdą następną będą zbliżone do zeszłego roku, to na ostatniej liście na NS może być ~118pkt a na S ~155pkt

Obecnie część miejsc blokują osoby, które chcą dostać się na medycynę i czekają na dalsze listy tam, co jest zupełnie normalne.
Awatar użytkownika
owiewka
Posty: 105
Rejestracja: 8 lip 2015, o 16:45

Re: Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Post autor: owiewka »

masz racje głupie pytanie, po prostu bede grzecznie czekac ale juz zyje w takim stresie ze sie nigdzie nie dostane
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości