Matura z chemii 2016

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Matura z chemii 2016

Post autor: Biochemik96 »

Cześć,
w tym roku pierwszy raz zdawałem maturę z biologii i chemii (tzw. nową wersję matury).
Niestety pomimo dobrego wyniku z biologii (której w następnym roku poprawiać nie będę), z chemii uzyskałem jedynie 47
Jak sądzicie - jaka będzie matura z biologii i matura z chemii w następnym 2016 roku w porównaniu z tegorocznymi maturami?
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Matura z chemii 2016

Post autor: Elsa »

Tego nikt nie wie. Generalnie to trzeba mieć to szczęście i trafić na coś co nam podpadło albo faktycznie maltretować te arkusze całymi dniami. Chodzą słuchy, że ta matura była właśnie banalna, ale jaka jest prawda? To indywidualna sprawa, ja nie uważam, że są matury trudniejsze, czy łatwiejsze, wszystko zależy od osoby jak do tego podchodzi. Z chemii masz o tyle dobrze, że wystarczy cały rok robić robić i jeszcze raz robić zadania i to wszystko. Z biologii jest troszkę trudniej, bo jednak trzeba mieć tą umiejętność wbicia się w klucz. Głowa do góry, idz swoim torem, nie patrz na nikogo, zrób sobie listę działów, które sprawiają Ci problem i życzę powodzenia za rok i gratuluję wyników:)!

castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Matura z chemii 2016

Post autor: castle »

Ja mysle, ze bedzie trudna. Niestety:( ja tez poprawiam

Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Matura z chemii 2016

Post autor: Elsa »

Nie ma co podchodzić do tego tak pesymistycznie. Po prostu trzeba robić swoje i się nie przejmować . Jakoś się ludzie w końcu dostają nawet na te najcięższe studia.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Matura z chemii 2016

Post autor: Biochemik96 »

Dzięki Elsa! Na pewno zrobię wszystko co w mojej mocy by przekroczyć magiczny próg 85% z chemii, bo tyle mi potrzeba by mieć realną szansę na stacjonarne. Mam nadzieję, że taki skok o 40% w górę jest możliwy.
A tak swoją drogą - znacie może jakieś dobre zbiory zadań do matury 2016 lub wiecie kiedy się takowe pojawią?
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Matura z chemii 2016

Post autor: Elsa »

Nie ma sprawy:). Ja osobiście polecam zbiory witowskiego, czyli w sumie standard. Teraz pojawi się nowe wydanie, w 2016 roku, więc na tym powinno się bazowac. Ja mam z 2015, ale nie narzekam. Zbior zadań Krzysztofa Pazdro, ale chyba nie muszę o tym wspominać. Nie masz co się przejmować, jestem pewna, że za jakiś czas będziesz się z tego jeszcze śmiać. Tylko niczym się nie sugeruj, tylko i wyłącznie samym sobą:)

jenny11
Posty: 58
Rejestracja: 12 lip 2011, o 14:27

Re: Matura z chemii 2016

Post autor: jenny11 »

hejka, nie wiecie może, czy na maturę 2016 dalej obowiązuje kalkulator prosty, bez logarytmów? Właśnie przerabiałam maturę 2015 i było tam zadanie nr 31 (obliczanie pH), którego bym nie obliczyła na zwykłym kalkulatorze. W instrukcji napisane jest że wolno używać tylko k. prostego. A może znacie sposób, by to obliczyć na piechotę"? Pozdro
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Matura z chemii 2016

Post autor: castle »

Jenny11, nadal obowiązuje kalkulator prosty bo złożony nie jest potrzebny. Logarytmy potrzebne do wyliczenia pH znajdują się na ostatniej stronie Karty wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych", którą dostaje się na maturze. Na stronie cke ta karta jest, można sonbie pobrać

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości