XLIV Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Pawelec
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 22:24

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Pawelec »

Znam ból goniących matmę, sam piszę rozszerzoną.

Może by tak ogarnąć spotkanie forumowiczów na centralnym, np. w piątek przed organizacyjnym? Trochę nas tam będzie.

Co do 4 błon w cholorplastach: na pewno chodzi o jakiś takson z Protista, u którego zaszła wtórna endosymbioza, o ile pamiętam eugleniny mają poczwórną, chyba też Chromalveolata.

EDIT: grupy są wypisane na Wikipedii pod hasłem wtórna endosymbioza.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Jeśli zależy Wam tylko na finaliście, to spokojnie te punkty zdobędziecie bazując na wiedzy uzyskanej przed okręgówką . To tylko 30%, najniższy wynik w zeszłym roku (a był trudny test wg mnie) to było chyba 60 coś.
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Razar »

Macie może testy z etapów wojewódzkiego i centralnego z tego roku? Byłbym bardzo wdzięczny. alukkas.[at].com

Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: grysiiia »

[at] jak Ci piszło na centralnym? Miałeś tego finalistę (zakładam, że tak). Śledząc forum widziałam, że dostałeś się na UJ. Trochę mi się marzy, ale nie licze na jakieś ekscesy XD

W tym roku znowu ruszam na OB - z rocznym stażem powinno mi pójść lepiej. Poza tym wiem czego się spodziewać.

A co do ostatniego roku - botanika chyba umkneła kosztem biochemii? Czy tylko ja mam takie spostrzeżenie?
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: XLIV Olimpiada Biologiczna

Post autor: Gost96 »

Tak zostałem finalistą, podobnie w sumie jak reszta uczestników centrali, o laureata nie chciało mi się walczyć, trochę zaniżyłem swoje ambicje ltmyśli
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości