[STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Loa_Loa »

Widzę, że ile ludzi tyle opinii. Ale mimo wszystko dziękuję bardzo za odpowiedzi na moje pytanie, postaram sobie to przemyśleć, choć łatwe to niestety nie będzie.

CHYBA, ŻE macie jakieś jeszcze swoje opinie, to proszę pisać!
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: orrorin95 »

[at]_włóczykij
Nie studiowałam, ale można to obiektywnie stwierdzić po ilości materiału. Ludzie z farmy mają więcej czasu ode mnie. A na stomie wymagają prawie tyle co na leku, mam znajomych, można z ich opowieści sporo wywnioskować. Dedukcja nie jest taka trudna, naprawdę. Ale i tak masz swoje zdanie

Na pielęgniarstwie może nie jest brdzo dużo nauki, ale mają stosunkowo dużo godzin, z jednych zajęć na drugie zajęcia - z tym się zgodzę. Smutne jest jednak to, że praca pielęgniarki jest kompletnie niedoceniana
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Piotrr »

orrorin blagam cię. z opowiesci znajomych to ja bym wierzył w istetnienie pokemonów. Nie masz realnego porownania co do stopnia trudnosci studiow, bo jak juz zauwazono nie studiujesz 3 na raz. tyle o porownywaniu kierunkow.
Emma probowalem sie dostac. te kilka razy podczas studiowania nie poprawilem matury na tyle zeby sie dostac. skonczylem studia, zabralem sie konkretnie za nauke na mature bez rozdwajania sie na studia i poprawe i dopiero mi się udalo Oczywiscie jest to kwestia indywidualna kazdego czlowieka, ale w moim przypadku studiowanie i poprawianie sie nie sprawdzily. Moze jakbym zrobil gap year to bym bym jeden a nie kilka lat do tylu
W końcu lekarz
Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Nojestem »

Jeżeli masz tylko jeden przedmiot do poprawy, to ja bym śmiało szedł na te studia, najprędziej na biotechnologię. Mam znajomego co siedział cały roku w domu i niestety poprawił tylko na 70+ bio i chemię. Ja studiowałem biotechnologię i poprawiłem tylko chemię. Ale to zawsze coś!

PS: I semestr miałem zawalony, ale na II już miałem więcej czasu.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Loa_Loa »

Dokładnie, praca pielęgniarki jest niedoceniana i jest to złe, zawód też wymaga kontaktu z pacjentami, dużej odpowiedzialności i wgl.

Nie powiedziałabym, że stoma czy lek są łatwiejsze od farmy.
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Proteina »

orrorin95 pisze:Farmacja nie jest łatwym kierunkiem. Prawda jest taka, że najtrudniej jest na leku, potem na stomie, a trzecia jest farma.(ze studiów na uniwerku medycznym). Jest to ciężki kierunek, a perspektywy po nim są takie sobie - praca niby się znajdzie, ale kokosów nie ma, a najbardziej
prawdopodobnym losem jest praca w aptece.
Znam osobę, która poprawiła biologię studiując farmę, ale znam też takie, które nie poprawiły matury.
Siedząc w domu jest większa szansa na poprawę matury a studiować coś tylko po to, aby studiować to nie ma sensu. Biotechnologia to tylko zasilanie bezrobocia, pozostaje tylko wyjazd poza granice naszego wspaniałego kraju za pracą
Po stomie też nie ma kokosów od razu. Bez sensu iść na studia dla pieniędzy. Farmacja nie jest gorsza od lekarskiego czy stomy. Jest wiele perspektyw po niej tylko trzeba chcieć.

Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: orrorin95 »

Jasne, że po stomie nie ma kokosów od razu, bo nie od zaraz ma się własny gabinet, chyba, że ma się bogatych rodziców. Idąc tym tokiem rozumowania nikt nie powinien iść na lekarski, bo tuż po studiach zarobki nie są za wysokie, dopiero po specjalizacji jest pożądany efekt. Generalnie na studia idzie się po to, aby się wykształcić, być profesjonalistą i zarabiać pieniądze, przecież nie z powołania

Nie twierdzę, że farma jest łatwa, ale łatwiejsza. Może są jakieś perspektywy, ale większość kończy jednak w aptekach t
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Loa_Loa »

Tak jest, praca będzie po każdym zawodzie, jeśli będzie się tego chciało. Ale jeśli zależy komuś na ambitniejszym kierunku i wie czego chce to ma zamiar do tego dążyć. Ale jak ktoś powiedział, idzie na studia dla kasy, to sorki, ale może się kiedyś mocno rozczarować.

BTW: Tak, większość farmaceutów ląduje w aptekach. Słyszałam też, że można pracować w przemyśle farmaceutycznym, produkować różne leki, w laboratoriach, klinikach (tylko że farmacja kliniczna jest rozwinięta za granicą!) :d
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Amani »

A po leku to niby kokosy? Będziesz tyral jako rezydent za jałmużnę i musiał dorabiać. Przecież rezydenture zwą szkodliwą jałmużna jak ktoś pięknie to określił.

Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Proteina »

Poza tym lepiej iść do lekarza z powolania, który lubi swoją pracę niż do takiego, ktory tyra za karę, żeby mieć pieniądze. Większość ląduje w aptekach, bo to jest wygodne i prace dostaje się od razu po studiach. Po leku też nie jest tak różowo, bo ciężko jest zrobić specjalizację w naszym kraju.


Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Loa_Loa »

Bo na speckę dostać się o wiele wiele trudniej. Dostać się na sam lek to taki pikuś
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: orrorin95 »

[at]
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem jest trudne - napisałam, że dużo lepiej się zarabia PO SPECJALIZACJI. Naprawdę wiem jakie są realia.

[at]
Szczerze - nie żyj iluzjami. Dla mnie lekarz nie ma mieć powołania - lekarz ma mnie wyleczyć. Możesz spotkać okaz z powołaniem, który Cię nie wyleczy samym swoim powołaniem. Liczy się wiedza, umiejętność jej wykorzystania i profesjonalizm, a z jakich pobudek ktoś wybrał ten kierunek. nie powinno Cię interesować.

Fakt, że niełatwo jest zdać dobrze LEK, dostać się na wymarzoną specjalizację, ale jest to możliwe przy solidnej nauce i odrobinie szczęścia. Miejsc nie jest dużo, ale nikt nie powiedział, że życie jest proste.
Proteina
Posty: 133
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 17:50

Re: [STUDIA vs DOM] Pomocy :(

Post autor: Proteina »

Chodzi mi o to, że ważne jest, aby lubić swoją pracę jak ktoś jej nie lubi to nie wykonuje jej dobrze. Wtedy męczy się lekarz i pacjenci. Wiele jest takich osób, które idą na medycynę z przymusu rodziców albo dla kasy. Moim zdaniem lekarz musi być też dobrym psychologiem, a nie męczyć się z ludźmi. Łatwiej się z takim lekarzem współpracuje.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości