Rozszerzona matma na medycyne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
paulinaa3678
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2015, o 11:52

Rozszerzona matma na medycyne

Post autor: paulinaa3678 »

Zdajecie matme rozszerzoną oprócz biologii i chemii jeszcze ? Ja się właśnie zastanawiam bo chciałabym iść do Krakowa a tam jest wymagana raczej, bo jest przelicznik 0,5 w Warszawie 0,7 z podstawy, więc chyba lepiej rozszerzenie zdawać. Tylko czy jest sens pisać się na dodatkową nauke z matmy jesli z biologii i chemii jest sporo do nauczenia do matury. Zdaje mature w 2016 roku i tą matmę musiałabym nadrobic rozszerzoną. Jak Wy robicie ? Zdajecie tylko biologie i chemię ? Czy może matme też na rozszerzeniu ?
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Rozszerzona matma na medycyne

Post autor: glikokortykosteroid »

Też myślałem o tym, żeby zdawać matematykę rozszerzoną w przyszłym roku, ale zastanawiam się czy dam radę w rok ją ogarnąć na tyle, by zdać ją na 80%. Bo wydaje mi się, że na te 3 przedmiotowe uczelnie łatwiej się dostać. paulinaa3678 jeżeli szybko wchodzi Ci do głowy matma, to uważam, że powinnaś spróbować
paulinaa3678
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2015, o 11:52

Re: Rozszerzona matma na medycyne

Post autor: paulinaa3678 »

o własnie jeśli chodzi o podstawe w szkole to raczej nie mam problemów, no ale rozszerzenie to chyba troche inna bajka. Mógłby się wypowiedzieć tu ktoś kto zdawał te 3 przedmioty a rozszerzeniu ? Ile czasu na to musiał dziennie poświęcić i z jakim efektem to wyszło ?
bs69
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2015, o 12:44

Re: Rozszerzona matma na medycyne

Post autor: bs69 »

Ja również zdaję matmę w rozszerzeniu. Jestem po mat-fiz, więc teoretycznie powinno iść mi łatwiej, ale żeby osiągnąć dobry wynik to jednak trzeba się osiedzieć. Chętnie poczytam wpisy osób, które zdawały wszystkie te przedmioty na raz
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Rozszerzona matma na medycyne

Post autor: _włóczykij »

bs69, a Ty dopiero 1 raz piszesz maturę?

A od przyszłego roku do Krakowa trzeba mieć matmę rozszerzoną chyba też.
Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Rozszerzona matma na medycyne

Post autor: unkindangel »

Ja osobiście nie zdawałam matmy rozszerzonej, ale podstawę napisałam na 100%. Nie składałam papierów do Warszawy, ale jak teraz podliczyłam sobie punkty, to miałabym aż 255 (pierwszy próg wyniósł 248). Nie wiem, jak jest w Krakowie, ale wg mnie lepiej nie cisnąć kolejnego rozszerzenia, tylko porządnie przyłożyć się do podstawy.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Rozszerzona matma na medycyne

Post autor: Loa_Loa »

Skoro za rok liczy się do Wawy obowiązkowe rozszerzenie, to napisanie samej podstawy nie wystarczy. Nie wiadomo, czy wgl będzie brana pod uwagę.
No do Krakowa tak jak napisała osoba wyżej - warto przyłożyć się mocno do podstawy, ale pod warunkiem napisania biolo i chemii na bardzo wysokie wyniki.
Chyba, że tak jak mówisz - jeśli matematyka dobrze wchodzi ci do głowy i dobrze ją rozumiesz, to możesz spróbować startować na rozszerzenie, ale trzeba na nie poświęcić dużo więcej czasu, ponieważ są tu tematy, o których podstawa nie słyszała (pochodne, granice funkcji, ciągu, rachunek różniczkowy, itp., itd. - to co weszło od nowej podstawy) i jak matma r ma być tak prościutka jak w tym roku to bym sie mocno zastanowila d Jechałam na rozszerzeniu od 1 klasy, nie przykladalam sie tak do rozszerzenia kosztem biologii i napisalam r na prawie 50%, z tym, że matma r była trudna (przynajmniej dla mnie)

Jeżeli zależy ci na naprawdę wysokich wynikach bez matmy r w szkole to możesz ewentualnie poszukać w okolicy swojego miejsca zamieszkania jakiegoś dobrego w miarę korepetytora d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości