Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

szoczka150 pisze:bo po kierunku lekarskim bardzo ciężko jest się dostać na specjalizację
Od kiedy?
szoczka150
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2015, o 05:51

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: szoczka150 »

randomlogin tak słyszałam od znajomych studiujących medycynę
kara896
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, o 16:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: kara896 »

szoczka150, jeśli się nie dostanę na lekarski to też stawiam na weterynarię. Złożyłam papiery do Wrocka, a Ty? Chociaż nadal mam nadzieję, że może Szczecin mnie przygarnie albo ZG.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

szoczka150 pisze:randomlogin tak słyszałam od znajomych studiujących medycynę
Zależy o jakiej specjalizacji mowa. Jak ktoś myśli o zrobieniu bardzo dochodowej specjalizacji, jak dermatologia czy ginekologia, gdzie jest bardzo dużo chętnych, to naprawdę ciężko się dostać. Trzeba zdać LEK na bardzo wysoki %, ale przecież komuś się to udaje
Można też się starać o miejsce spoza rezydentury, ale to raczej dla wybranych (znajomości). Niektórzy decydują się na wolontariat, co moim zdaniem jest już chore.

Jest też sporo specjalizacji, na których co nabór zostają wolne miejsca, więc to nie jest tak, że na wszystkie jest się ciężko dostać.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Amani »

Przypuszczam, że zarzuca miejscami w 2015tym bo wybory, a w 2016tym i 2017tym z miejscami będzie bida z nędza a potem spory rzut w 2018tym i do widzenia. Tylko, że nowe wydziały z lekiem wyrastają jak grzyby po deszczu.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Dla absolwentow 201x-201y (nie pamietam dat wiem, ze lapie sie w to 2014) pani Kopacz obiecala miliony miejsc juz dawno temu. Dlatego byl duzy nabor zeszlej jesieni, spory tegorocznej wiosny. Jesienny tez pewnie bedzie spory bo to bedzie jeszcze decyzja tego samego rzadu. A potem - jak zwykle przy zmianie wladzy - wszystkie obiecanki mozna sobie. schowac.

Co do trudno sie dostac na specjalizacje - jak wyzej. Na specjalizacje dostac sie latwo, bardzo. Na konkretna specjalizacje to juz zalezy na jaka. Wspomniana derma, gin, powirdzmy laryngi, oko, endokryny - trudno. Ale wiele srednio lub latwo. Wiec straszenie zostaniem bez sprcjalizacji jest nie na miejscu.
(To moze byc problemem, ale raz - w podwojnym roczniku, ciekawe jak to rozwiaza - pewnie nijak )

szoczka150
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2015, o 05:51

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: szoczka150 »

randomlogin nie miałam zamiaru nikogo straszyć zostaniem lekarzem bez specjalizacji
Napisałam po prostu co znajomi mi o tym mówi
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: makebelieve »

Na jakie specki łatwo się dostać? Pediatra, interna ?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

Anestezjologia, chirurgia ogólna. Ogólnie na praktycznie każdą specjalizację priorytetową jest się łatwo dostać.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: David »

Na chirurgię ogólną w wielu rozdaniach rezydentur było się trudniej dostać niż na kardiochirurgię, neurochirurgię czy inne prestYżowe".
Generalnie zależy od roku.
lykorz
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: black-cat »

A może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi centylami w rekrutacji w Zielonej Górze?
Czy tylko na tej uczelni jest to brane pod uwagę czy na innych też?

Wie ktoś może czy pojawiły się już jakieś informacje dotyczące wymagań rekrutacyjnych na lek na przyszły rok? Chodzi mi tu przede wszystkim o Kielce, Rzeszów i Zieloną Górę:)

Aaa i mam jeszcze pytanie- obecnie mówi się, że jest deficyt lekarzy. Ale czy przez otwieranie lek w kolejnych miastach i przez zwiększanie liczby miejsc na już istniejących uczelniach może nam za jakiś czas grozić nadmiar absolwentów (co gorsza- bez pracy)? Jak myślicie?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

Odpowiedź na pierwsze pytanie przez Ciebie zadane znajdziesz w tym temacie bez problemu. Kilka razy już to wyjaśniałem i jest to opisane chyba gdzieś na którejś z ostatnich 3 stron.

Co do drugiego pytania, to też było kilka razy wyjaśniane, że na JAKĄŚ specjalizację się dostaniesz. Jest deficyt lekarzy, więc pracę też się znajdzie.

David, to nie wiedziałem o tym. Słyszałem jedynie, że miejsca na kardiochirurgii zostają czasem nieobstawione, ale myślałem, że na neurochirurgię zawsze ktoś chętny będzie.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Na JAKAS tak, czy na taka po ktorej nie bedzie problemu z praca to trudno powiedziec. Absolwentow obiektywnie za duz jeszcze dlugo nie bedzie, ale relatywnie do ilosci mijsc na specjalizacje czy tego ile normalnych etatow obstawia jeden polski lekarz - tak, moze sie zrobic ciezko, nawet jeali n bedzie tefo widac w papierach.i

Centyle - nie chce mi sie, bo juz bylo.

Zasady rekrutacji na przyszlh rok - muzza byc od dwoch miesiecy, wiec zapwwne sa.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości