Lekarski vs status majątkowy

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Lekarski vs status majątkowy

Post autor: EwKa1202 »

Hej Będę w przyszłym roku poprawiać maturę i kończyć licencjat z fizjoterapii. Moje pytanie jest następujące czy można pogodzić prace z studiowaniem lekarskiego? Jak obecni studenci medycyny radzą sobie w kwestii finansowej? Jeśli mi się uda będę już mieć licencjat więc mam jakieś szanse na pracę dorywczą, stypendium socjalnego nie otrzymam, moi rodzice też nie są w stanie utrzymywać mnie przez kolejne 6 lat studiów, gdyż mam siostrę starszą, która też studiuję i brata młodszego ich także trzeba utrzymać. Zresztą źle się z tym czuję,że jeśli się dostanę będą musieli dawać mi znów pieniądze. Myślałam o kredycie studenckim ale to też się wiąże z pewnym ryzykiem niestety. Jak wy sobie radziliście?
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Lekarski vs status majątkowy

Post autor: carmenna »

Moim zdaniem dobrym pomysłem jest dawanie korepetycji. Jeśli dobrze potrafisz przekazać wiedzę z biologii, czy chemii, to można co nieco dorobić i czasu też to nie zabierze zbyt wiele. Osobiście nie wyobrażam sobie bardziej angażującej czasowo pracy na I roku leka, kiedy wszystko jest nowe itd. Ale Ty już studiowałaś i wiesz, jak wygląda nauka na studiach i możliwe, że dobrze zorganizujesz sobie czas i dasz radę pracować.

Możesz też postarać się o styp. rektora na III roku fizjo, a potem jak wezmiesz dziekankę to mogłabyś je odbierać na I roku leka. Chociaż trudne może być pogodzenie dobrych ocen + poprawy matury, ale warto probować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości