STOMA które uczelnie polecacie?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: Loa_Loa »

Którą uczelnię polecacie najbardziej do studiowania lek-dentu?
Nie chodzi tylko o miasto, ale również o sprzęt, rozmieszczenie budynków, warunki do studiowania. W końcu na studia idzie się rozwijać
ROZUMIEM, ŻE każda uczelnia ma swoje plusy i minusy, ale to spróbuje też mnie naprowadzić do podjęcia decyzji, na które uczelnie warto złożyć. WIADOMO, że pójdzie sie tam, gdzie się dostanie a nie tam, gdzie się chce
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: Argentum »

Dołączam się do pytania, jednak mnie chodzi tylko o sprzęt (jakośc) i kompatybilność - coby nie jeździć tu i tam na zajęcia.

Czytałem, że PUMowska stoma jest luks. Białostocka ponoć też. Łódzka tak samo.

A reszta. średnio.d
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: Loa_Loa »

Ja też słyszałam dużo pozytywnych opinii o Łodzi, że jest nowoczesne wyposażenie i wgl. Nie wiem jak z resztą. Może niech wypowie się więcej osób, bo trudno to określić, jeśli się tam nie było i nie jest.
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: OlaaaM6 »

Hej,skończyłam właśnie białostocką stomę, więc mogę coś o niej powiedzieć.

Jeżeli chodzi o uczelnię, to jest ok, bo: zajęcia na pierwszych 3 latach odbywają się w jednym miejscu ( pałac i budynki wokół pałacu, może jakieś pojedyncze w szpitalu) potem przenoszą się do szpitala i centrum dydaktyki stomatologicznej- CDS( są w jednym miejscu). Czasem się zdarzy, że na jakieś wykłady czy seminarki trzeba podejść w inne miejsce, ale jest to odległość 5-10 minut od szpitala, więc można iść z buta. Panie w dziekanacie bardzo miłe:)

Sprzęt bardzo dobry, szczególnie w CDS, dużo materiałow do wyboru. Na zajęciach z pacjentami robimy bardzo dużo ( na zachowawczej, pedodoncji i periodontologii wszystko, na chorurgii prawie wszystko, na protetyce bardzo dużo jeśli ktoś chce, na ortodoncji zależy od asystenta), także jeśli ktoś chce się dużo nauczyć to się nauczy także od strony praktycznej. Poza tym na niektórych przedmiotach można się dogadać z asystentami i przychodzić poza godzinami zajęć i przyjmować pacjentów.

Podejście asystentów ogólnie ok, ale jak wszędzie zdarzają się wyjątki.

Wyniki LDEK jakie są każdy widzi, Białystok od dwóch lat na pierwszym mscu albo w czołówce, to mówi samo za siebie

W razie czego pytajcie.
czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: czarnamamba »

Czy ktoś może się wypowiedzieć o stomatologii na UMP?
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: Loa_Loa »

UP
mesiodens
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2015, o 20:32

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: mesiodens »

Ja idę na II rok stomy w Łodzi i obiektywnie jestem zadowolona, choć i wkurzania się na uczelnię nie brakowało.

Na początku trzeba trochę jeździć (ale wszystko jest linii prostej i wystarczy 1 tramwaj) , później, gdy wchodzą przedmioty stomatologiczne wszystko jest w jednym miejscu (poza szpitalami) i właściwie wszystko, co dotyczy praktycznej stomatologii, jest nowe (z 2011/2012 roku). Na histologii są bardzo porządne mikroskopy, po 1 na studenta. Na anatomii zależy jak się trafi, są zdezelowane preparaty, a są i takie lepszej jakości. Samo Collegium Anatomicum wymaga remontu, ale ściany się nie osypują.
Ogólnie Łódź do studiowania stomy jest bardzo spoko (LDEK przecież odbywa się w Łodzi), tylko miasto miejscami brzydkie. Ale est Piotrkowska i Manufaktura więc jest gdzie wyjść.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: york »

no pewnie cała Polska jedzie na egzamin do łodzi
mesiodens
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2015, o 20:32

Re: STOMA które uczelnie polecacie?

Post autor: mesiodens »

mimi11 pisze:no pewnie cała Polska jedzie na egzamin do łodzi
Do dziś byłam przekonana, że tak, bo po co niby otwieraliby Atlas Arenę, aulę na prawie i jeszcze Lindleya, tam się razem ze 3000 osób zmieści, ale teraz już nie jestem tego taka pewna. Nigdzie nie znalazłam co prawda informacji, że LDEK odbywa się też w innym miejscu, np. w Gdańsku czy Krakowie, ale też nie upieram się, że tak nie jest, bo nie mogę dotrzeć do innych informacji. W każdym razie pytania układane są w Łodzi w Centrum Egzaminów Medycznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości