Poprawa 5 raz.

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: Amani »

Jeśli to była aluzja do mnie to ja się nie pcham, mam 28 lat (87 rocznik) jeśli już to stoma ewentualnie ale to inna para kaloszy. 2013 rok czyli moja druga poprawa bioli i chemii był ostatnim rokiem rejestracji na lek.

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: _włóczykij »

Amani pisze:Jeśli to była aluzja do mnie to ja się nie pcham, mam 28 lat (87 rocznik) jeśli już to stoma ewentualnie ale to inna para kaloszy. 2013 rok czyli moja druga poprawa bioli i chemii był ostatnim rokiem rejestracji na lek.

W życiu nei była to żadna aluzja, jeśli tak to zabrzmiało bardzo Cię przepraszam
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: orrorin95 »

Ludzie, litości5 razy przystępować do matury? Może kto da więcej, 10 prób? Takie dyskusje utwierdzają mnie w przekonaniu, że system edukacji to dno. Jeżeli ktoś nie ma dość rozumu i nie jest w stanie przyswoić tej śmiesznej partii materiału to po się pcha na lekarski?
Bo wszyscy muszą być lekarzami Społeczeństwo jak widać zgłupiało, nie potrafi zrozumieć prostego schematu, że są też potrzebne inne grupy zawodowe,a nie tylko lekarze, lekarze.
Ja muszę być lekarzem! Parcie ponad możliwości danej jednostkiKrytycyzm - pojęcie nieznane.
Jak ktoś zdolny po ukończeniu jednego kierunku studiów postanawia iść na medycynę to wystarczy jedno podejście. Serio. Trzeba podchodzić poważnie do takich decyzji, takie jednostki w rok potrafią się przygotować do egzaminu wstępnego, nie matury, której poziom jest niższy
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: Amani »

Poprawiać można ile się chce. Tylko po co się pchać w gowno

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: _włóczykij »

orrorin95, nie oceniałabym tak pochopnie. Może ktoś podchodzi tyle razy, ale tak na prawdę nie przygotowywał się solidnie przez tyle lat.
Jednak jeśli Ktoś jest na studiach, to podchodzi tak o na luzie do matury, bo czasem po prostu nie ma czasu przygotować się.
Nawet nie o studia chodzi, na prawdę są różne w życiu sytuacje, które uniemożliwiają skupić się na maturze.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: avis »

Może ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi drugokierunkowcami? Nie orientuje się o co chodzi.
uczelnie od tego roku wprowadziły limity dla drugokierunkowców (osób po licencjacie, mgr lub tych którzy ciągnął 2 na raz.)
np na śumie w tym roku jest 600 miejsc na lek w tym 5% przewidziane dla drugokierunkowców
18 miejsc w kato 12 zabrze

jeśli jesteś np po 2 roku biotechu i się dostałaś na lek to ci się bardziej opłaca zrezygnować niż studiować jeszcze rok i zrobić licencjat ( chyba że masz bardzo wysoko napisaną maturę i wiesz że się dostaniesz z 1, 2 listy jak jeszcze wydzielone miejsca dla drugokierunkowców będą wolne)
jeśli po 2 roku z biotechu zrezygnujesz to lek jest twoim 1 kierunkiem i nic cię nie ogranicza w rekrutacji, obecnie nie ma żadnych konsekwencji w rezygnacji ze studiów z jednych na rzecz innych.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: Amani »

Akurat progi dla drugiego kierunku mnie zaskoczyły pozytywnie, myślałam że to będzie 190 . Skoro rezydentury nie można zmienić to pewnie ograniczą co roku zmianę kierunku, bo by taki przez 10 lat co roku zaczynał i zmieniał.

Ostatnio zmieniony 9 sie 2015, o 14:15 przez Amani, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: orrorin95 »

[at]_włóczykij
Naprawdę naucz się pisać poprawnie.

Tego typu wymówki są dobre dla ludzi niepoważnych. Podchodzenie do matury na luzie mija się z celem, bo po co to w ogóle robić?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: _włóczykij »

a czy jest to na 100% pewne?

bo wiem, że centyle mają być nie od przyszłego roku tylko jeszcze później
może dzięki temu protestowi, który był zorganizowany przez staro maturzystów jednak za rok tak nie będzie
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: _włóczykij »

orrorin95 pisze:[at]_włóczykij
Naprawdę naucz się pisać poprawnie.

Tego typu wymówki są dobre dla ludzi niepoważnych. Podchodzenie do matury na luzie mija się z celem, bo po co to w ogóle robić?
Wzajemnie.
Twój post, który porównywał kierunki między farmacją, stomatologią, czy lekarski też był nie poważny. No chyba, że skończyłaś te kierunki i możesz coś w tym temacie napisać, ale i tak będzie to Twoja subiektywna opinia. Pozdrawiam
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: Amani »

-
Ostatnio zmieniony 9 sie 2015, o 14:44 przez Amani, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: randomlogin »

_w&#x142&#xF3czykij pisze:bo wiem, że centyle mają być nie od przyszłego roku tylko jeszcze później
To ciekawe. Bo centyle juz sa. Zapytaj osoby, ktore pisaly w tym roku mature po raz pierwszy co maja na swiadectwie. A korzystanie z nich przez uczelnie - to ich decyzja. ZG zrobila to juz w tym roku przeciez.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa 5 raz.

Post autor: _włóczykij »

Amani pisze:Spoko jak obrzyga go pacjent to spokornieje na razie sra wyżej niż siedzi.

Dokladnie!
randomlogin pisze:
_w&#x142&#xF3czykij pisze:bo wiem, że centyle mają być nie od przyszłego roku tylko jeszcze później
To ciekawe. Bo centyle juz sa. Zapytaj osoby, ktore pisaly w tym roku mature po raz pierwszy co maja na swiadectwie. A korzystanie z nich przez uczelnie - to ich decyzja. ZG zrobila to juz w tym roku przeciez.
przepraszam, chodziło mi o to, że właśnie to wybór uczelni. A Smolnik na tym proteście zapowiedział, że uczelnie są autonomiczne, ale że jeszcze w przyszłym roku nie będę wprowadzone przez uczelnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość