Mikroskop stereoskopowy

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JohnyM

Re: Mikroskop stereoskopowy

Post autor: JohnyM »

Chcesz zwiększyć FOV, czy pozbyć się winety? Konwerter jest na FOV, adapter na winetę (wartości 1,x i więcej). Wartości poniżej 1x są dla matryc mniejszych niż 4/3.
Mikello
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2015, o 09:23

Re: Mikroskop stereoskopowy

Post autor: Mikello »

Tak chcę zwiększyć FOV dla toru aparatu. Przy najmniejszym powiększeniu nie mogę objąć kadrem pola około 2,5cm a takie jest mi potrzebne.
Poza tym mam taki problem że ustawienie ostrości na okularach nie idzie w parze z ustawieniem ostrości kadru. Rozumiem że to kwestia optyki, ale czy da się osiągnąć równoległość tych ustawień?
JohnyM

Re: Mikroskop stereoskopowy

Post autor: JohnyM »

Wysokość aparatu - poćwicz z ręki jaka wysokość jest ok, porem zamów u tokarza odpowiedni adapter.
Mikello
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2015, o 09:23

Re: Mikroskop stereoskopowy

Post autor: Mikello »

Problem jest taki że aby objąć obiekt w kadrze musiałbym zmniejszyć długość adaptera, który i tak jest najkrótszy z możliwych (przy granicznej już odległości obiektywu od przedmiotu). Dlatego wydumałem aby podzielić powiększenie konwerterem 0,5x.
Rozumiem że wydłużając adapter, spotka się ostrzenie na aparacie i okularze, jednak znów wrócę do punktu wyjścia, bo obiekt będzie tym bardziej wychodził poza kadr.
Jak żyć
Tragedia jakaś.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości