Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Elsa »

Fejsbuczka nie posiadam i chyba źle mnie zrozumieliscie. Dobra uczelnia to taka, która daje nam najwięcej, stąd też nawet jeśli chodzi o naukę w liceum to te najlepsze licea mają ten prestiż i łatwiej po takiej szkole dostać się na wymarzone studia. To samo jest ze studiami, dlatego rzuciłam hasłem prestiż". Ale żeby nie było tak kolorowo czasami te świetne uczelnie, jak ktoś zdążył zauważyć tylko bazują na opini. I wcale nie są tak świetne jak nam się mogło wydawać.

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Argentum »

Arkadiopol pisze:Ja rozumiem, że prestiż uczelni dodaje +10 do lansu i bansu, ładnie prezentuje się na Fejsbuczku, ale wiedzy wam do głowy nie wbije. Prestiż uczelni nijak ma się do tego, jakim lekarzem czy dentystą będziesz.
Eeeee. a dentysta to nie lekarz?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Piotrr »

Elsa pisze: na dodatek w mało prestiżowej uczelni (Nie ma co się oszukiwać).

[mod] błagam cię. postudiuj, poznaj realia, gadaj o prestiżu".
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: orrorin95 »

Teraz już chyba nie będzie lekarz stomatolog, tylko dentysta - według UE. Proszę mnie poprawić jeśli coś źle zrozumiałam.
Jednak moim zdaniem medycyna to zarówno kierunek lekarski jak i lekarsko-dentystyczny. Szkoda, że większość laików tak nie uważa.

Prestiż jest po to, aby trochę sobie polansować. A tak na serio - prestiżowe uczelnie to jedna wielka ściema, ważny jest papier ukończenia studiów. Wątpię, aby przyszłego pracodawcę interesowało to, na której akurat uczelni otrzymało się świstek. Fakt, że fajniej studiuje się w dużym mieście, gdzie zawsze jest więcej atrakcji, ale na medycynie nie ma czasu z nich za bardzo korzystać. Minusem dużego miasta jest to, że więcej kosztuje utrzymanie i często dłużej się jedzie na zajęcia.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Loa_Loa »

Miasto nie ma dużego znaczenia, bo nieważne gdzie się pójdzie - dużo czasu spędzi się jednak przy książkach, będzie ograniczony czas na wyjścia, no chyba, że ktoś dobrze potrafi gospodarować czasem.
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: karooolajn »

EmmaEdzia pisze: czasu spędzi się jednak przy książkach, będzie ograniczony czas na wyjścia
No bez przesady. Ja wiem, że takie opinie krążą o tych kierunkach, że tylko nauka nauka nauka, ale zdecydowanie JEST CZAS. Chyba, że z natury jesteś no lifem
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Loa_Loa »

Ograniczony. Jeśli ograniczony to nie oznacza, że nie ma go wcale. Jeśli dobrze gospodaruje się czasem.
cubon1100
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2015, o 13:57

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: cubon1100 »

Jeśli ktoś chce uczyć się po najmniejszej linii oporu, to leczyć będzie tak samo. Aż strach iść do dentysty
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: orrorin95 »

[at]

po linii najmniejszego oporu*
jeśli już
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości