ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Z tego, co mi wiadomo, to oficjalnie obowiązuje nomenklatura angielska, ale spora część asystentów woli łacinę
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: nodame »

Bo ja tak kompletnie nie wiem więc może zapytam. Jak to jest w takim razie. Po polsku też musimy te nazwy znać? A w podręczniku są po angielsku? Chyba wolałabym uczyć się po angielsku, ale może z tego względu, że więcej osób preferuje łacinę łatwiej byłoby po łacinie. Czy ktoś starszy mógłby się wypowiedzieć?:)

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Na kierunku lekarskim musisz znać struktury anatomiczne w nomenklaturze polskiej i angielskiej/ łacińskiej. Na lek-dent obowiązują tylko nazwy polskie.
Nazwy łacińskie w większości są takie same, jak angielskie, tylko z dodatkowymi końcówkami.

Co do sprawy uczenia się ang/ łac na ŚUMie, to musi się wypowiedzieć ktoś, kto właśnie skończył pierwszy rok. Ja, jak wyżej wspomniałem, słyszałem, że oficjalnie obowiązuje język angielski, ale asystenci wolą łacinę i tej nomenklatury uczą się studenci.
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: karooolajn »

Jeśli nie wiecie jaki język to zadzwońcie na katedrę - my tak rok temu robiliśmy
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Erick »

Tak naprawdę to jest wszystko jedno czy angielski czy łacina, ja pierwsze 3 kolokwia pisałem po angielsku, kolejne 2 po łacinie, a na egzaminie pisałem w takim języku, w jakim było krócej
Niyoshi
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:45

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Niyoshi »

Nie boicie się studiów w Kato? Takie opinie krążą, że Mordor, że masakra, że niemiło i sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam wybierając Katowice. Dostałam się też do wszystkich innych dwuprzedmiotówek, a tu idę ze względu na znajomych. Czy studenci wyższych lat mogliby cosik napisać na temat tej uczelni?

Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: karooolajn »

Tak, wypowiem się - nie ma mordoru.
Awatar użytkownika
Lactobacillus
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2015, o 10:20

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Lactobacillus »

Dzwonił ktoś do Zabrza pytać się czy zaświadczenie doszło? Panie to sprawdzają?
Niyoshi
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:45

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Niyoshi »

karooolajn pisze:Tak, wypowiem się - nie ma mordoru.
Mogłabyś coś więcej napisać? Byłabym wdzięczna

Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

Lactobacillus, ja próbowałam zadzwonić, żeby się upewnić, czy moje zaświadczenie zostało spięte z moimi dokumentami - bo niby dawałam osobiście, ale babeczce na korytarzu, więc troszkę mieszane mam uczucia - i dodzwoniłam się tylko na stomę, na lek ni da rady, do WKR teraz też nie, bo mają przerwę. Jako że mam blisko to chyba pojadę tam osobiście się upewnić, bo jednak za bardzo mi zależy, żeby potem mi ktoś nie powiedział, że się zawieruszyło może i ale Pani nam nic nie dała bo w końcu skreślają z listy, jak się nie odda. Byłoby lepiej dostać jakies potwierdzenie na piśmie, że jest okej, albo chociaż dać swój autograf im, że się oddało,a nie takie na łapu capu. a w ten upał póki co ani mi się śni darmowa sauna w tramwajuu
Sari
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2014, o 18:18

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Sari »

Hej Mam pytanie do osób, które mają punkty na granicy, tak jak moje 168. Pewnie do końca września będę czekać na lekarski i nie wiadomo czy się dostanę. Nie wiem czy szukać mieszkania tam gdzie mam pewne: Zabrze (lek-dent) czy jeszcze czekać. Nie mogę chyba podpisać żadnej umowy skoro nie wiadomo gdzie będę mieszkać. Z drugiej strony boję się, że zostanę bez mieszkania. Wiem, że jest mnóstwo osób w podobnej sytuacji, więc powiedzcie mi jak wy to rozwiązujecie?
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: merciness »

Niyoshi pisze:Nie boicie się studiów w Kato? Takie opinie krążą, że Mordor, że masakra, że niemiło i sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam wybierając Katowice. Dostałam się też do wszystkich innych dwuprzedmiotówek, a tu idę ze względu na znajomych. Czy studenci wyższych lat mogliby cosik napisać na temat tej uczelni?

Jest juz tyle postów na ten temat, ze juz nikomu raczej nie będzie się chciało tego tłumaczyć po raz x. Przetrzep to forum albo biomst.

Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: karooolajn »

Niyoshi pisze: Mogłabyś coś więcej napisać? Byłabym wdzięczna
No to zadaj konkretne pytanie, albo to co napisała merciness
Sari pisze:Nie wiem czy szukać mieszkania tam gdzie mam pewne: Zabrze (lek-dent) czy jeszcze czekać.
Jak nie wiesz to nie wynajmuj. Jak się dostaniesz to na pewno coś znajdziesz, jak nie blisko uczelni to w innym miejscu, niecały rok jakoś przebolejesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości