Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: black-cat »

A jeśli już mowa o specjalizacji to ciekawi mnie następująca rzecz- żeby zrobić specjalizację z kardiologii czy endokrynologii trzeba najpierw zrobić specjalizację z chorób wewnętrznych?

Kiedyś ktoś mi powiedział, że najpierw trzeba mieć specjalizację z chorób wewnętrznych a dopiero potem robi się specjalizację, np. z kardiologii i sama już nie wiem czy to prawda
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

Kiedyś tak było, kilka lat temu to znieśli i można robić taką kardiologię od razu. Tak samo wcześniej, aby zostać kardio- czy neurochirurgiem, trzeba było pierw skończyć chirurgię ogólną, a teraz nie.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Amani »

Podobno po zrobieniu patomorfologii można być na lodzie, bo starzy wyjadacze więcej pracują żeby więcej zarabiać i młody ma trudności. Jakaś większa liczbę szkielek robią żeby zarabiać na poziomie.

A diabetotogie zdaje się też kiedyś można było robić po wewnętrznych, a plastyczna po ogólnej i chyba plastyczna była 2 lata tylko.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Kardiologia byla samodzielna specjalizacja od dosc dawna - dluzej, niz reforma sprzed kilku lat. Tak samo subchirurgie. Byly, i sa, krotkie sciezki - ale to ze mozna robic po czyms to nie znaczy ze trzeba robic po czyms, a o trzeba bylo pytanie. Natomiast endokrynologie i (prawie) wszystkie inne specjalizacje szczdgolowe upodstawowiono dopiero niedawno - realnie mozna mowic o poltora roku jesli mnie pamiec nie myli. I teraz kazda mozna rovic od razu, z bardzo nielicznymi wyjatkami specek poginekologicznych (endokryny gin, onko gin - takie tam).

czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: czytowazne »

Hmm co do specjalizacji to chyba łatwiej dostać się do mniejszego miasta niż np Poznania czy Warszawy, czy to nie ma reguły?

czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: czarnamamba »

Naprawdę chcecie, żeby uczyli Was lekarze, którzy zaszywają ludziom chusty w brzuchu?
Do zatrważającego błędu lekarskiego doszło w jednym ze szpitali w Zielonej Górze. Po kilku miesiącach cierpienia z brzucha pacjenta wyciągnięto chustę. Co gorsza, lekarze próbowali zatuszować sprawę, wyrzucając „znalezisko” do kosza na śmieci. Na szczęście w porę zareagowała rodzina, która wezwała policję. Szpital ma teraz wyjaśnić sprawę.
tvp.info/21177827/kilka-miesiecy-zmagal-sie-z-bolem-lekarze-zaszyli-w-jego-brzuchu-chuste
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: sandoz »

Może nie będą uczyć akurat ci lekarze ale to jest też błąd pielęgniarek ,wszystko musi być policzone po zabiegu nim się wyrzuci lub da do pralni.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Powiedzialbym, ze nawet glownie. To z ust instrumenariuszki pada swiete stan narzedzi i materialow zgodny.
No ale przeciez nie oni pierwsi, nie oni ostatni. A sa lepsze wskazniki poziomu szpitali ZG niz ten przypadkowy incydent.
czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: czarnamamba »

Owszem, ale to nie pielęgniarka zaszywa pacjenta. Poza tym ktoś wyżej musiał wiedzieć o tym incydencie, skoro starali się zatuszować sprawę.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Nie, zszywa chirurg. Po tym, jak instrumentariuszka powie, ze sie zgadza. Wiec to nie jego wina, ze ktos nie dal rady policzyc do powiedzmy 30.
A zatuszowac cokolwiek jesli ktokolwiek probowal, to po reoperacji, wiec nie wiem jakie to ma znaczenie dla pierwotnego zdarzenia.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: black-cat »

A wracając jeszcze do tematu progów na nowych uczelniach- czy w Rzeszowie też biorą pod uwagę centyle, tak jak w Zielonej Górze? Bo widzę, że w Rzeszowie są bardzo wysokie progi
Kierunek lekarski :)
kara896
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, o 16:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: kara896 »

Centyle biorą pod uwagę tylko w Zielonej Górze z tego co wiem Progi generalnie są bardzo wysokie, po prognozach spodziewałam się czegoś innego, tym bardziej, że mam wynik graniczny
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: sassa »

W Rzeszowie dopiero 13 osób na 60 złożyło na stacjo, więc progi jeszcze spadną. Idzie to tak powoli bo UR nie bardzo sobie radzi z rekrutacją.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości