Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekarzem.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: black-cat »

Dellarin, Makebelieve, zgadzam się z tym, co piszecie. I oczywiście gratuluję.

Ja już dawno temu pisałam dlaczego zdecydowałam się walczyć o ten kierunek, więc nie będę się powtarzać. Mogę jedynie powiedzieć, że w LO chodziłam na humana, ale myśl o studiowaniu lek/lek-dent pomału we mnie dojrzewała, aż w końcu po ukończeniu LO i zdaniu matury postanowiłam przygotowywać się w zasadzie od podstaw do matur z biol R i chem R. Dodam, że biol uczyłam się całkiem sama.

Teraz w 2015 r. pisałam po raz drugi oba przedmioty i ucząc się samej udało mi się poprawić łącznie o 30%, ale niestety najprawdopodobniej zabraknie mi tylko kilku pkt na lek-dent i lek

Z jednej strony satysfakcja, że udało mi się zrobić taki duży postęp a z drugiej ogromne rozczarowanie, że jednak się zapewne nie uda w tym roku i że zabraknie TYLKO kilku pkt:(

Mam w tym momencie duże wątpliwości czy jest sens próbować 3. raz za rok? Boję się, że znowu nie wyjdzie, albo że progi będą dużo wyższe niż w tym roku i że pewnym wynikiem żeby się dostać na lek/lek-dent będzie 175-180 pkt albo i więcej.

Ale z drugiej strony nie mam planu B, choć naprawdę brdzo dużo o tym myślałam. No i chyba żałowałabym do końca życia, że zrezygnowałam wiedząc, że brakuje mi już tak niewiele.
Kierunek lekarski :)
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: David »

Ja się też dostałem za 3 razem, 3 raz podchodziłem już bez żadnej wiary, a jednocześnie z olbrzymim nerwem bo nie dostałem się przez mniej niż 1 pkt. (warunek z bio).
Udało się, i teraz nie żałuje . Są momenty na tych studiach mocno demotywujące czy frustrujące, ale to jaką drogę przeszedłem pomaga mi z tym sobie poradzić .

Trzeba jednak dużo poświęcić i nie litować się nad sobą przy nauce do matury. Kiedy wydaje Ci się że nie masz już siły, najczęściej da się więcej. 3x więcej.
lykorz
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Fantazmic »

W przyszłym roku progi powinny być niższe od tegorocznych. Myślę, że wyciągną jakieś wnioski z matury 2015 i przyszłoroczna matura będzie miała zbliżony poziom dla obu podstaw programowych.

Sytuacja w tym roku jest po prostu żałosna, a to, co robi Zielona-Góra już w ogóle woła o pomstę do nieba
szoczka150
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2015, o 05:51

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: szoczka150 »

Fantazmic, co do Zielonej Góry to się w 100 % z Tobą zgadzam.
Miejmy nadzieje,że w przyszłym roku CKE nie wywinie takiego numeru z tymi maturami
Chociaż myślę,że patrząc na to co się dzieje w tym roku nie odważą się już na zrobienie tak różnych pod względem poziomu arkuszy
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Dellarin »

David, to piona, że za trzecim - ja również Moim zdaniem takie porażki kształtują charakter człowieka i pewną wytrwałość, bo ma się świadomość, że to nie przyszło łatwo, ale się udało, że ciężka praca popłaca i nie można się poddawać. Ja myślę, że w moim przypadku może troszkę mi to utemperowało ambicje, że nie muszę być zawsze taka pierwsza we wszystkim, a poza tym zdobyłam przez tę przerwę nowe doświadczenia - mam tu na myśli pierwszą poważną pracę i trochę też udało mi się odłożyć money - więc spore plusy pod tym względem.
Ja sobie tłumaczę to tak, że dzięki temu będę lepszym lekarzem - bo będę walczyć do końca i dokładać wszelkich starań do tego co robię, bo tak mi się ukształtował charakter i jakaś porażka, nie będzie mnie łamać aż tak, jak złamie kogoś, komu wszystko zawsze gładko szło.
Sory, jak kogoś to zniesmaczy że porównuję poprawianie głupiej matury do odchodzenia od stołu operacyjnego, ale nasunął mi się ten cytat i aż go przepiszę, bo daje do myślenia: Siłą chirurga stojącego przy stole operacyjnym jest przekonanie, że potrafi i że jest w stanie podołać spodziewanym i niespodziewanym problemom. I z drugiej strony: tylko ten lekarz będzie walczył do końca, do ostatniego ułamka sekundy, o życie i dobro chorego, który zasługuje na miano człowieka w najgłębszym tego słowa znaczeniu. On nie odejdzie od stołu. Bo przecież zawsze można powiedzieć: wszystko zrobiłem. Cześć! Trudno! Natomiast ten chirurg, o którym mówię - tak nie powie Prof. Zbigniew Religa w wywiadzie z Grażyną Cetys-Ratajską.
Horus
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2013, o 13:07

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Horus »

Fantazmic pisze: a to, co robi Zielona-Góra już w ogóle woła o pomstę do nieba
A co takiego robi?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Fantazmic »

Horus pisze:
Fantazmic pisze: a to, co robi Zielona-Góra już w ogóle woła o pomstę do nieba
A co takiego robi?
Tegorocznym maturzystom przeliczają wynik z centyli, a osobom poprawiającym nie.
Wychodzą takie kwiatki, że tegoroczniak, który uzyskał łącznie 165pkt na maturze ma w ZG 182pkt, a osoba, która poprawiła maturę na 180 pkt ma 180pkt.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Cinereus »

Do autora: mnie zniechęcali do studiów, nie wierzyłem, że system w PL jest bardziej chory niż pacjenci, więc poszedłem, skończyłem, poszedłem do pracy i się przekonałem, że mieli rację. Sam zawód lubię, ale sporo czynników utrudnia żeby go wykonywać tak jakby się chciało. Studia nie mają nic wspólnego z pracą. pozdr
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Aksolotl »

[at]: wygląda, żeby to się miało zmienić w jakiejś 10-letniej perspektywie? Jeśli nie, to co - za granicę?

Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Cinereus »

W 10-letniej perspektywie ? Marna szansa. Za 30 prędzej. Za granicą jest inaczej, czy lepiej ? Dam znać jak się przekonam

Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Amani »

Sami widzicie nie warto się pchać w lek.

Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Cinereus »

Ja nikogo nie zachęcam, ale nikomu też nie odradzam, jak ktoś chce to i tak pójdzie. Po prostu nie mógłbym kłamać, że jest tak kolorowo jak sobie niektórzy wyobrażają.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: _włóczykij »

nigdzie nie jest kolorowo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości