Studia biotechnologia: UŚ czy SUM?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Awatar użytkownika
jola_96
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2013, o 12:53

Studia biotechnologia: UŚ czy SUM?

Post autor: jola_96 »

Witajcie! Właśnie jestem po maturze i chcę studiować biotechnologię. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś o tym kierunku na uś i sum? Gdzie lepiej studiować?
mr Biolog
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, o 15:36

Re: Studia biotechnologia: UŚ czy SUM?

Post autor: mr Biolog »

Raczej polecałbym bardziej UŚ, bo z teog, co słysząłem, to na ŚUM nie traktuje się studentów na równi, chociażby z tymi z farmacji. ALe ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie
Awatar użytkownika
korneliarose
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2014, o 17:08

Re: Studia biotechnologia: UŚ czy SUM?

Post autor: korneliarose »

Oczywiście, że ŚUM. Sama tam studiuje, poziom jest milion razy wyższy niż na UŚ. Dużo moich znajomych tam studiowało i wypowiada się bardzo źle o UŚ. Teraz są na medycznym i sobie chwalą!
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Studia biotechnologia: UŚ czy SUM?

Post autor: jacekp-bio »

Milion razy wyższy być nie może :-] to jest niewielka przesada. Biotechnologia UŚ to głównie rośliny, chyba - że ktoś będzie na tyle obrotny że w odpowiednim czasie przeniesie się na Politechnikę i Onkologię. Taki myk można po biochemii albo genetyce licencjackiej zrobić.

Ja bym nie oceniał uczelni jak koleżanka powyżej, sam ukończyłem 3 stopnie tej uczelni - w tzw. pionie śmierci (Mikrobiologia, Biochemia, Genetyka, Biofizyka). Po prostu Musisz zadać sobie pytanie - Czego Chcesz od studiów i od życia ?

Po biotechnologii Musisz być przygotowana do tego, ze Możesz nie pracować w zawodzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości