XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: zielenica »

hyhy, w szkole pisało jakieś 50 osób też, z klasy 16 i tylko jeden gostek był poniżej 30 punktów
jako że osób dużo - wyniki podali nam już godzinę później i mieli rację, bo była dogrywka. po której udało mi się przejść szkoda tylko, że następny etap jest jakiś tydzień przed maturami ^_^
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: kerio »

zielenica pisze:hyhy, w szkole pisało jakieś 50 osób też, z klasy 16 i tylko jeden gostek był poniżej 30 punktów
jako że osób dużo - wyniki podali nam już godzinę później i mieli rację, bo była dogrywka. po której udało mi się przejść szkoda tylko, że następny etap jest jakiś tydzień przed maturami ^_^
pamietasz pytania z dogrywki?
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: zielenica »

Hehe, a co? U Was jeszcze nie było? PP
Hmm. Coś o jadalności osnówek cisu - poprawna odpowiedź: jadalna dla saren i jeleni. Pamiętam, że w pytaniach 6-7, te rejony, były odpowiedzib". Kurczę, pustkę mam w głowie - duże emocje na dogrywce, albowiem pisałam tylko ja i jedna koleżanka ^_^ ale generalnie pytania wydawały się sporo łatwiejsze niż te z wcześniej - sprzed dogrywki.
.myślę, myślę.
pusto
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Kasiax »

a ktoś może mi przypomnieć o co chodziło w zadaniu 14? i jaka była odpowiedz tylko słownie bo nie pamiętam literkowo co zaznaczałam
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Kingu$ka »

kerio pisze:a wytlumaczcie mi jak niby oni to sprawdza ze miales te 80% jak to sprawdzaja nauczyciele w szkole? np jak nikt z 30 osob nie bedzie mial 80
% i nauczycielka wystawi 3 ktorzy mieli najlepsze wyniki ale nie koniecznie 80% to niby jak oni sprawdza czy miala ta osoba te 80%?
Nie, jak nikt nie będzie mial 80% to nikt dalej nie przechodzi. Sprawdzają poprawne odpowiedzi. 40 pkt na 50 to jest 80%. Sprawdzają zgodnie z kluczem odpowiedzi, więc wiedzą.
olcinka
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2007, o 13:11

zad 14

Post autor: olcinka »

Kasiax pisze:a ktoś może mi przypomnieć o co chodziło w zadaniu 14? i jaka była odpowiedz tylko słownie bo nie pamiętam literkowo co zaznaczałam
Wydaje mi sie ze chodzilo tam o organizmy ekosystemu wodnego wytwarzajace materie organiczna czy jakos tak. i miala byc odpowiedziec c czylia, d, e"
michal1989
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2007, o 21:34

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: michal1989 »

Jeśli ktoś ma pytania z dogrywki to proszę o przesłanie ich na maila [at].pl. Mogą być na wojewódzkim, już raz tak było, że się powtórzyły Pozdrawiam.
piter_zdw
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2007, o 19:54

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: piter_zdw »

no to spotykamy sie na wojewódzkim jupi gratuluje wszystkim
booshmenik

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: booshmenik »

d***, d***, d***! do tej pory nie znam wyniku. może w końcu jutro zawisną na gazetce nazwiskaskazanych na etap wojewódzki i jeszcze chamstwo w państwie szanowni obywatele! piszemy niecałe 40 minut a tu pani proszę oddawać bo muszę do domu iść i posprawdzam wcześniej a dodatkowo że nie starczyło pytań dla wszystkich to co niektórzy dostali pojedyncze kartki i się zamieniali (szczęście że ja dostałem cały test). ba! nawet kolega dostał pytania z dogrywki i ma pierwsze odpowiedzi dogrywkowe pomieszane z odpowiedziami testowymi. głupota ludzka granic nie zna.
bezimienna
Posty: 65
Rejestracja: 7 sty 2007, o 16:46

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: bezimienna »

Czy zna ktoś jakiegoś maila do KGOWE? Bo na pytanie z bioindykatorami jest moim zdaniem ewidentnie zła odpowiedź w kluczu. Zgodnie z nim bioindykatorem jest. pałka wodnaltśmiech na sali która przecież używana jest np oczyszczalniach ścieków.[jeśli się mylę proszę mnie poprawić] Uważam że to pytanie powinno być poprawione w kluczu, bo jeden punkt jest dla wielu osób niezwykle ważny.co o tym sądzicie?

PS: Dla mnie osobiście nie jest to ważne, bowiem i tak jestem w kolejnym etapie i jeden punkt nie zaważy o uczestnictwie w nim. Ale być może jeśli trzeba będzie przesyłać nowe klucze do szkół organizatorzy OWE będą w przyszłości bardziej dokładni i uważni,sama znam wiele osób które mają zamkniętą drogę rzez ten głupi błąd.
booshmenik

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: booshmenik »

bezimienna pisze:Zgodnie z nim bioindykatorem jest. pałka wodnaltśmiech na sali która przecież używana jest np oczyszczalniach ścieków.
też zaznaczyłem inną odpowiedź (z pstrągiem choć rzęsa mi nie pasowała). a z tego co słyszę to jeszcze więcej tego typu błędów było
bezimienna
Posty: 65
Rejestracja: 7 sty 2007, o 16:46

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: bezimienna »

Ja również zaznaczyłam pstrąga, i w pełni się zgadzam, że rzęsa niekoniecznie, ale zaczęłam szukać w literaturze i okazuje sie że jednak jest ona bioindykatorem, więc loozik:) Osobiście uważam, że należy coś z tym pytaniem zrobić. W końcu zrobić. Bo olimpiada otwiera ludziom drzwi na wiele uczelni, a indexy dostają szczęściarze a nie Ci, którzy się wyuczą.

PS: Więc oczywiście kolego booshmenik, na tę chwilę masz -1 pkt za bioindykację)
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: XXIII EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ (2008)

Post autor: Gregor7 »

z palka wodna sie zgadzam jak nic. ale jest cos jeszcze lepszego:
Pierwotki są organizmami jednokomórkowymi, odżywiają się samożywnie (fotosynteza), oddychają tlenowo, a rozmnażają bezpłciowo (podział komórki). Mogą przeżyć w silnie zanieczyszczonym środowisku.
.ekhm.ze niby pierwotek boindykator:/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości