Modliszka w pokoju?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Modliszka w pokoju?

Post autor: sufler »

Witam.
Przed chwilą nie wiadomo skąd weszła mi do pokoju taka superaśna modliszka Pierwszy raz w życiu na żywo widzę. Wypuściłem ją na balkonie, ale zastanawiam się, czy to w ogóle możliwe że ona u nas występuje (mieszkam w Tarnowie, woj. Małopolskie). Może komuś uciekła z terrarium?
Załączniki
DSCF0829 — kopia.JPG
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Modliszka w pokoju?

Post autor: Arkadiopol »

Z tego co wiem to właśnie w naszym regionie ( południowa Polska) występuje modliszka zwyczajna. Na Podkarpaciu też znajomym wchodzą do domów czy mieszkań.
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Modliszka w pokoju?

Post autor: Keti »

Ano występujeu mnie w świętokrzyskim też ale spotkać to niebywałe szczęście nie miałam dotychczas tego przywileju xd może kiedyś się trafigratuluje i zazdroszczę
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Modliszka w pokoju?

Post autor: Argentum »

Urocza, hehe.

Gratulacje, ja w ogóle nie wiedziałem, że one występują w Polsce.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Modliszka w pokoju?

Post autor: Adax82 »

Superowe zjawisko!
Miałem do czynienia z tymi drapieżnymi owadami w Afryce Południowej. Są przepiękne!
Arkadiopol, Jeśli masz rację w tym co mówisz, to jest to bardzo dobra wiadomość.
Nawet w najlepszych wyobrażeniach nie myślałem, że zdarzą się w Polsce. Może to kwestia zmiany klimatu - jeśli pojawiają się.
Podpisuję się pod Keti,
.to chrońmy te owady za wszelką cenę, bo warto.
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Modliszka w pokoju?

Post autor: Keti »

Mamy szanse zobaczyć bo jest podobno coraz częściej obserwowana i w coraz to nowych obszarach polskinie tylko na południu kraju. Była widywana w okolicach warszawy, moje rejony świętokrzyskie, małopolska gdzie studiuje. czyli miejsca gdzie spędzam prawie cały swój czas może w końcu swoją własną utrafię hehe niestety nie łatwo bo się nieźle maskują kolega entomolog miał gdzieś blisko domu i przeczesywał konkretną łąkę i figa xd a gatun wymarzony.
Cieszy rozprzestrzenianie na nowe tereny tak pięknych owadówoby była to stała tendencja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości