Dziwne stworzenie

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Maugo
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2015, o 16:27

Dziwne stworzenie

Post autor: Maugo »

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu tego stworzenia. Mieszkam w środkowej części Portugalii (od bardzo niedawna) i spotykam tu sporo interesujących stworzeń (kilka dni temu spotkałam np. skorpiona ), ale ten załączony na zdjęciu stworek najbardziej mnie zastanawia. Ma ok. 5-8 cm, jest brązowo-beżowy, bardzo przypomina kłos zboża. Spotykam jego (i jego kolegów) codziennie, prawie zawsze w pralni (wolnostojący budynek) w wanience (jest bardzo głęboka), nawet wtedy, kiedy zatkany jest korek. Raz spotkałam go na podłodze w łazience w domu. Będę wdzięczna za wszelkie informacje o nim. Pozdrawiam serdecznie. M
Załączniki
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Dziwne stworzenie

Post autor: AnnaWP »

Po mojemu jakiś wij, stawiam na parecznika. Nie wiem jaki. Z wijami ostrożnie, mogą capnąć", a mogą też być jadowite. Tzn. dla nas - bo chyba wszystkie mają gruczoły jadowe.

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Pareczniki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości