TWOJE przewidywania na maturę z biologii?

Materiały, notatki, ściągi podane przez użytkowników forum. Metody i sposoby nauki do matury z biologii. Wspólna nauka do matury na forum. Rozwiązania zadań, klucze, odpowiedzi.
summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

TWOJE przewidywania na maturę z biologii?

Post autor: summer »

Pobawmy się w jasnowidzów. Co według Was warto powtórzyć, co według Was pojawi się na maturze z biologii 2016? Pytam, bo wiem, że na intuicji niektórych warto polegać. Nie mówię o konkretnych pytaniach (chyba, że ktoś miewa prorocze sny ), ale nawet coś w następującej formie: wg mnie mogą spytać o porosty". Jakkolwiek bezsensownie to brzmi, będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
oorbit
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2015, o 20:55

Re: TWOJE przewidywania na maturę z biologii?

Post autor: oorbit »

Zwierzęta. W tym roku praktycznie nic nie było z systematyki zwierząt, więc pewnie za rok coś dadzą. I genetyki może być sporo.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: TWOJE przewidywania na maturę z biologii?

Post autor: Loa_Loa »

Myślę, że człowiek i ekologia (jak co roku, pytania z tych zagadnień są), zoologia (bo np. w tym roku w maju ich nie było, dominowała botanika), genetyka molekularna/tradycyjna, prawo Hardyego Weinberga (dziwne, że nie było!), wirusy (bo kto wie, czy o ebole nie spytaja hehe d)
Na czerwcowej było zwierząt A zadania oparte na tym samym schemacie, jak majowa, jeśli nawet nie łatwiejsze d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości