1 rok studiów

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Filip1234
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 07:41

1 rok studiów

Post autor: Filip1234 »

Witam wszystkich wybierających się na studia. Jak wiecie pierwszy rok zawsze jest najtrudniejszy, dlatego postanowiłem zrobić wpis co na pewno Wam się przyda na pierwszym roku ( ja kończyłem studia techniczne, dlatego będę trzymał się takiej tematyki) a więc tak, jak wiadomo największym postrachem jest oczywiście fizyka oraz matematyka, nie wspominając o przedmiotach kierunkowych szczególnie jeśli chodzi o te obliczeniowe. Generalnie odradzam siedzenia przed książkami, bo zanim się tam coś znajdzie to minie bardzo dużo czasu, a wiadomo czas na studiach jest bezcenny. Z tego powodu na pewno przydadzą Wam się materiały zamieszczone na następujących stronach:
1) [mod] są to korepetycje z fizyki, chemii, mechaniki technicznej, mechaniki płynów , elektrotechniki i z jakiś innych przedmiotów technicznych. Są to korepetycje online i ich baza jest naprawdę dosyć spora, a oprócz tego cały czas się rozwijają. Ta pozycja na pewno Wam się przyda na studiach.
2) [mod] jeśli chodzi o matematykę czyli całki, pochodne, macierze liczby zespolone i tak dalej to na pewno godnym polecenia jest etrapez. w bardzo fajny i przystępny sposób rozjaśnia to co jest niejasne po wykładzie.

Właściwie cała polibuda uczy się z tych stron.

książek raczej nie polecam, no bo wiadomo zanim się tam coś znajdzie a następnie zrozumie (bo wiadomo wszystko od razu jest tłumaczona za pomocą całek macierzy i jakiś innych kosmosów, a tego wszystkiego przecież nie było w szkole średniej) to mija naprawdę sporo czasu. Jest jednak kilka pozycji, które mogą ci się przydać np.
1) Podstawy fizyki David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker jest napisana dosyć przystępnym językiem, ale żeby zrozumieć co się tam dzieje to niestety, ale trzeba rozumieć całki i pochodne. Wybierz się po nią na samiuśkim początku roku, bo wszystko w mgnieniu oka zostanie wypożyczone z biblioteki
2) jeśli natomiast chodzi o chemię to polecam Adama Bielańskiego Podstawy chemii nieorganicznej. Niestety napisana dosyć trudnym językiem, ale większość prowadzących z niej korzysta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post