ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Skyrunner
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 09:03

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Skyrunner »

Jak to jest z tą wejściówką na anatomię? Test zamknięty, czy coś trzeba pisać od siebie? I jak szczegółowo trzeba się na niego nauczyć? Z czego się na to najlepiej nauczyć?

Ps. jeśli chodzi o pojęcie komórek, tkanek to trzeba znać wszystkie ich rodzaje, czy tylko, że np. tkanki to zespół komórek o podobnej budowie i pełniących podobne funkcje?
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: iglo »

Skyrunner, Zależy od asystenta Z tego co pamiętam to były pytania opisowe 3 albo 4, na I zajęcia przeczytałem sobie Bochenka z tych tematów, ale szczerze powiedziawszy Skawina starczy
Partit21
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2013, o 14:12

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Partit21 »

Potrzebuje ktoś jednej duszyczki do mieszkania w Katowicach?
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: ayxny »

czesc, w tym roku zaczynam pierwszy rok w zabrzu i z tego co slyszalem to ksiazki mozna dostac w bibliotece gdzie dostaje sie caly potrzebny zestaw na pierwszy rok, z tym ze do wypozyczenia ksiazek potrzebna jest legitymacja a ja za nia jeszcze nie zaplacilem. na uczelni bylem poki co tylko raz przy skladaniu papierow i tam nikt nic na ten temat nie mowil, dzisiaj dzwonilem do dziekanatu i dowiedzialem sie tylko tyle ze nie wiadomo kiedy dostaniemy legitymacje ale jak juz to w pierwszej kolejnosci dostaja je osoby ktore za nie zaplacily. informacji na ten temat na stronie oczywiscie nie ma wiec pytam was. czy ktos moze pamieta jak wygladalo to rok temu u was ? mieszkam dosyc daleko od zabrza wiec nie bardzo mam mozliwosc zalatwienia tego osobiscie.

tldr
jak wygladala u was sprawa legitymacji studenckich ? kiedy za nie placiliscie i jaka droga oraz czy wszyscy dostali je w jednakowym czasie ? zalezy mi zeby nie przegapic okazji i wypozyczyc ile sie da z biblioteki
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Erick »

Ja w tamtym roku płaciłem przy składaniu papierów za legitkę w lipcu. Nie pamiętam konkretnie który to był dzień października, ale na pewno nie dostałem jej od razu i była dużo kolejka do dziekanatu po nie, a potem jeszcze dłuższa do biblioteki do zarejestrowania się :d Zresztą w październiku w bibliotece zawsze są opóźnienia bo wszyscy coś od bibliotekarek chcą.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: terrible_justyna »

ayxny, legitki dostają wszyscy naraz. stoją dwie mega kolejki - jedna do dziekanatu po legitymację, druga do biblioteki żeby się w niej zarejestrować. jak byłam na 1 roku to do biblioteki staliśmy całą ekipą z akademika, a mimo to kolejka była ogromna i zeszło nam ok. 6h.
każda kolejna wizyta w biblio idzie szybciutko, bo książki rezerwujesz online a potem tylko je odbierasz.
Skyrunner
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 09:03

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Skyrunner »

iglo, Dzięki

A co jeśli chodzi o ubiór? Gdzie można kupić te czepki i fartuchy? I czy są jakieś zastrzeżenia co do butów zamiennych (np, czy muszą być białe, czy coś)?
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: iglo »

Czepki i fartuchy w sklepie medycznym Na Ligocie sa dwa i tam powinno byc Hmm jesli macie I zajecia w cdism to nie trzeba miec butow zmiennych, na nowych salach z anatomii niby trzeba miec
Skyrunner
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 09:03

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Skyrunner »

Ok, ale muszą być jakieś konkretne, że np. białe? Bo słyszałem, że na niektórych uczelniach mają takie pomysły

Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: iglo »

Nie pamietam zeby jakies specjalne wymogi byly dotyczace butów Po prostu mialy byc zmienne
Partit21
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2013, o 14:12

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Partit21 »

Jak wygląda sprawa z akademikami, jeżeli jestem na liście rezerwowych? Zwalniają się miejsca? Czy raczej ludzie nie rezygnują z akademików?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Fantazmic »

Z tego, co tutaj ludzie pisali kiedyś, to wnioski są chyba razem rozpatrywane pod koniec września.
Partit21
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2013, o 14:12

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Partit21 »

Okej, ale mi chodziło o to, czy ktoś może wie jak wyglądała sytuacją ze zwalniającymi się miejscami. Czy w ogóle takie były.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości