I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

a jak ogólnie poszło na roku?
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: photoshopek »

Ja co prawda nie pisałam, ale z tego co słyszałam od znajomych to jest różnie, sporo osób zdalo, nawet z fajnym wynikiem, ale jest też masa osób, która będzie jeszcze walczyć w 3-cim terminie.
W sumie to trochę zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie nie przerobili porządnie giełdy. bo z tego co mówili znajomi to weszła całkiem nieźle, spokojnie dalo się zdać przerabiając ją chociazby 3-4 lata do tyłu.
Ale to może koleżanka wyżej powie więcej, bo sama pisała.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: KatarzynaZSDM »

Ja jestem na woj-leku ale pisaliśmy razem
Ogólnie dużo osób zdało, no ale niestety nie wszyscy. Przyznam się, że giełdy nie przerobiłam całej Jeśli weszło to z Jędrzeja raczej. Część pytań w miarę prostych np. co odchodzi od łuku aorty czy pomiędzy czym leży torebka wewnętrzna ale część.no jak na każdym egzaminie.radio miałam beznadziejne, jakieś do niczego niepodobne
Stresik był, ale jak się cieszę, że to już za mną i jeszcze miesiąc wakacji!

wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

KatarzynaZSDM pisze: Jeśli weszło to z Jędrzeja raczej.
no wiadome, bo znikąd indziej nie miało prawa wejść

no i najważniejsze: gratulacje
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: bioman »

Tez sie dziwie, ze ludzie co roku robią tylko giełdy Jędrzeja z ostatnich lat lub w ogóle i pózniej mówią, ze nic nie wchodzi. W tym roku na I terminie weszło mi wszystko (oprócz zdjeć rtg ofc). Oczywiście nie pamiętałem wszystkich pytań, które przerobiłem, w trakcie pisania egzaminu, ale pózniej sobie wyszukiwałem w PDFie Jędrzeja i było wszystko
Wiem, ze niektórzy nie wierzą w gieldy i wola sie uczyć z Bochenków, ale skoro juz od kilku/nastu lat te pytania sie powtarzają no to trzeba korzystać. Uczyć z bochenka sie można w ciagu roku
I z tego co widziałem komentarze ludzi to na II terminie tez wszystko wchodziło, ale nie przerobili giełdy i nie zaliczyli, a szkoda.

W każdym razie gratuluje tym, którym sie udało ) i powodzenia na histologii

wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

bioman pisze:W tym roku na I terminie weszło mi wszystko (oprócz zdjeć rtg ofc)
no ale zdjęcia rtg są żywcem z tych prezentacji co udostępniają/udostępniali
grzwlod
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2015, o 10:54

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: grzwlod »

a moze ktos cos powiedziec o poprawce z chemi? warto zrobic gielde testu i pytania z kartkowek na opisowa czesc? jak wyglada poziom trudnosci?
alexandraa
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2015, o 11:10

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: alexandraa »

Penwie pytanie bylo, ale nie mogę się do niego dokopać Powie mi ktoś czy wykłady na I roku są obowiązkowe, bo oglądam plan zajęc i widzę, że są one w piątek.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: Aksolotl »

Większości profesorów mniej lub bardziej zwisa, czy chodzisz, zależy od przedmiotu. Newralgicznymi przedmiotami są generalnie histo i biologia, tzn. profesorom zależy, żeby chodzić, robią listy, mówią jakieś rzeczy których nie ma w książkach a się później pojawią na zaliczeniach i takie tam. Z anat żadnego przymusu nie ma, chodzisz jak chcesz - ja byłam na jakiejś 1/4 wykładów, średnio mi się przydały :p z biofizyki w ogóle prowadzącym zwisa i powiewa, czy się chodzi, ale ja wbrew obiegowej opinii polecam te wykłady - nie przyda się to do zaliczenia, bo i tak są udostępniane, ale większość była dla mnie osobiście ciekawa. Z chemii - jak się chce, bo niby też wszystkie są zebrane przez poprzednie roczniki i się nie zmieniają, ale ja akurat chodziłam i nawet się przydało.

Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: sassa »

Ale generalnie na pierwszym roku nie trzeba chodzić na wykłady. Nawet jak wykładowcy beda robic listy/narzekać/wściekać sie o to to żadnych negatywnych konsekwencji nie wyciągają.
A jedynie co, jak juz Aksolotl wspomniała, to czasem egzaminy sa układane prosto pod treść z wykladow (tzn. spytają o takie rzeczy ktore na wykładzie były a w książkach cieżko znaleźć cokolwiek na ten temat). Ale z tym tez nie ma problemu bo wszystkie wykłady zostaly juz wielokrotnie spisane przez starsze roczniki albo ktoś na roku wrzuca swoje notatki wiec materiałów wykładowych do wyboru do koloru - polecam odkupić od kogoś wydrukowane. Ja tak zrobiłam i to było duże ułatwienie.

alexandraa
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2015, o 11:10

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: alexandraa »

Dziękuję bardzo Pytam raczej pod kątem powrotów do domu, bo zrobienie co jakiś czas wolnego piątku to wygodna opcja
LucyAnn
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2015, o 15:29

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: LucyAnn »

Z zapisaniem się na fakultety mamy czekać do 1 października (w liście jest napisane, ze wtedy dostaniemy osobne loginy do fakultetów), czy zrobić to już teraz za pomocą loginu i hasła z WU?
panidziobaq
Posty: 53
Rejestracja: 5 sty 2015, o 18:09

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: panidziobaq »

Dziekanat poinformuje was o terminach zapisów na fakultety, teraz nie można się jeszcze zapisywać. Ale polecam wyposażyć się w dobry internet bo przydaje się do zapisu na fakultety i na egzaminy (400 osób w jednym czasie na serwer (*))
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości