Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Anaelis77
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2015, o 10:13

Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Anaelis77 »

Hej. Tak jak w tytule, moim celem po maturze jest medycyna. Jestem w drugiej klasie na profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym, z czego fizyka to jest parodia. I tutaj zaczynają się lekkie komplikacje. Zawsze chciałam iść do Warszawy, ale po ostatnich zmianach rekrutacyjnych, zrobiło się to aktualnie niemożliwe. Musiałabym podejść do rozszerzonej matury z matematyki lub fizyki. Tej pierwszej nie mam na rozszerzeniu i musiałabym uczyć się sama, fizyka. tak jak już napisałam wyżej, nauczycielka umie mniej niż niektórzy uczniowie, więc do tego przedmiotu też będę musiała włożyć dużo pracy samemu. Boję się, że przez to zaniedbam biologię i chemię. I teraz pytanie. Czy Warszawa jest tego warta? Jeśli tak, to z którego przedmiotu łatwiej byłoby osiągnąć chociaż te 60%? A może lepiej skupić się na uczelniach dwuprzedmiotowych, np. Lublin, do którego mam najbliżej?
Awatar użytkownika
Abrakadabra9696
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 08:53

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Abrakadabra9696 »

Napisałaś, że Twoim celem zawsze była medycyna i celujesz w Warszawę, więc czemu nie? Masz ponad rok, dużo ponad rok! Ludzie często w pół roku się mobilizują i osiągają z dwóch przedmiotów po 90%, więc Ty też dasz radę, mimo przeszkód warto walczyć o swoje cele/marzenia. Poza tym, TYLKO Ty wiesz czy to co chcesz zrobić jest osiągalne na Twoje siły
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: paatixx3 »

Przyłóż się dobrze do podstawowej matmy i też da rade
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Anthrax »

paatixx3, od przyszłego roku w rekrutacji na WUM potrzebna jest rozszerzona matematyka. Nie będzie można rekrutować się z podstawą.
Awatar użytkownika
Arahmitz
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 15:43

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Arahmitz »

Anthrax pisze:paatixx3, od przyszłego roku w rekrutacji na WUM potrzebna jest rozszerzona matematyka. Nie będzie można rekrutować się z podstawą.
to jest już pewne?
To się chyba trzeba do roboty wziąć.
Awatar użytkownika
Abrakadabra9696
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 08:53

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Abrakadabra9696 »

Nawet jeśli nie jest pewne to i tak radziłbym rozszerzoną pisać, progi z roku na rok lecą w górę to w sumie za sprawą tych którzy poprawiają, więc podstawowa matma nawet na poziomie 100% może być marnym osiągnięciem w rekrutacji.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: ryniofit8000 »

Anaelis77, kuzynka poszła na WUM na lek i mówi, że tam nie chcą w ogóle ze studentami gadać, nie chcą dzielić się wiedzą. Są traktowani już jako studenci jako konkurencja. Poza tym jest bardzo toksyczna atmosfera między studentami.
Awatar użytkownika
Abrakadabra9696
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 08:53

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Abrakadabra9696 »

ryniofit8000, Teraz niestety chyba musimy do tego przywyknąć, każdy chce za wszystko pieniądze, nikt nie dostrzega potrzeby pomagania innym, świat się zmienia, sam dopiero idę na studia i jestem ciekaw czy będzie problem znaleźć ludzi którym kariera nie przysłania świata i innych jego aspektów:D
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Collo »

ryniofit8000 pisze:Anaelis77, kuzynka poszła na WUM na lek i mówi, że tam nie chcą w ogóle ze studentami gadać, nie chcą dzielić się wiedzą. Są traktowani już jako studenci jako konkurencja. Poza tym jest bardzo toksyczna atmosfera między studentami.
Z serii: mam gdzieś tam znajomych/krewnych, więc się wypowiem. Ja tam z uczelni jestem póki co zadowolony, nie spotkałem się z jakimś chamskim traktowaniem studenta. Są prowadzący, którym nic się nie chce i są nudne zajęcia o niczym, ale to raczej tak jak wszędzie. Atmosfera wśród studentów jest super.
Awatar użytkownika
Arahmitz
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 15:43

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: Arahmitz »

Abrakadabra9696 pisze:Nawet jeśli nie jest pewne to i tak radziłbym rozszerzoną pisać, progi z roku na rok lecą w górę to w sumie za sprawą tych którzy poprawiają, więc podstawowa matma nawet na poziomie 100% może być marnym osiągnięciem w rekrutacji.
nie czuje się z matmy na tyle kompetentny, w sumie trochę się jej boje. Ale cóż, wiem, jak kontynuować teraz rozszerzenia ( początek 2 klasy LO ). Przyłożę się do niej bardziej po prostu, marzenia same się nie spełnią.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: sassa »

Jeśli matematyka nie sprawia ci problemów to próbuj z rozszerzeniem, ale jeśli raczej orłem z niej nie jestes to bym odpuściła. To samo sie tyczy fizyki. Mam znajomych w Lublinie, wszyscy sa bardzo z uczelni zadowoleni, sama studiuje w Łodzi gdzie tez jest spoko. Wiec wg mnie pchanie sie na sile na uczelnie 3 przedmiotową bo to Warszawa jest bezsensowne i dość ryzykowne. A dwuprzedmiotowki wcale gorsze nie sa, tym bardziej jak mówisz ze taką uczelnie masz najbliżej )

paula133
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 11:16

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: paula133 »

Lublin ma bardzo dobre uczelnie szanowane całym kraju, nie masz się czego bać. Poza tym warto pamiętać że studia to nie wszystko, dobrze jest w trakcie robić praktyki, wolontariat by nawiązać znajomości i wówczas łatwiej o pracę.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Medycyna. Warszawa, czy warto? Matematyka czy fizyka?

Post autor: czytowazne »

Spróbuj z rozszerzoną matematyką, raczej nie będzie wymagane 100%, mało ludzi na mat-fizie osiąga taki wynik, dużo osób na biochemie jest w podobnej, jak Twoja sytuacji. Poza tym nie słuchaj tych bzdur o Warszawie

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości