Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
teardrop0896
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2013, o 18:30

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: teardrop0896 »

I jeszcze jedno. czy na biochemie i fizjo wystarczy zaopatrzec sie w skrypty i spisane wyklady czy prelekcje, a ksiązki (Konturek, Harper) wypozyczyc z biblio? Bo nie wiem czy jest sens kupowac skoro nie bede miala czasu ich czytać. Czy są one niezbędne czy raczej wygląda to tak, że na pojedyncze zajęcia trzeba sobie jakis rozdzial doczytac? Bo jesli nauka z nich jest konieczna do zrozumienia tego wszystkiego, to bede musiala zakreslac (niestety mam taki sposob uczenia sie), wiec wtedy raczej kupie chociaz ksero, bo po ksiazkach z biblio kreslic ani zaznaczac nie moge.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: MrBrightside »

Jeśli dobrze Ci pójdzie, to biochemii z Harpera będziesz się uczyć tylko 6 razy na kolosy + siódmy raz na egzamin. Na ćwiczeniach obowiązuje skrypt na pamięć, z Harpera chcieli żeby coś doczytać jedynie przy enzymach i porfiriach chyba. I jest jeszcze taka sprawa, że niektórzy się w ogóle z Harpera nie uczyli, a jakoś zdawali, opierając się na wykładach i pionach. Co kto woli.
Jeśli chodzi o fizjo to wykłady są absolutną podstawą, chociaż uważam, że fajnie było doczytać coś z Ganonga. Oryginał to fhuj nieporęczne A4, dlatego sam korzystałem z pomniejszonego ksera.
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: merciness »

Konturek się przydaje? Czy to zalezy od asystenta? Dobrze, że go zamówilam.

Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: MrBrightside »

Moja asystentka hejtowała kontura, że są w nim błędy, poza tym profesorka z Kato tłumaczyła Ganonga, więc to taka trochę wierność swoim", że się z niego korzysta. Niemniej na każdy temat można się uczyć z czego innego, na te pierwsze seminaria wykłady spokojnie stykają. Jedne rzeczy są lepiej zrobione w konturze (np pokarmowy), inne w Ganongu. Trzeba przeglądać i tyle
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: merciness »

No super właśnie widziałam te wykłady z fizjo u grzybiarza na chomiku Ja nie wiem jak wy sie z tego uczyliściegt.< pomijając chociażby ich stan, wyglądają na baardzo stare. Można dostać gdzies takie przepisane w Wordzie?

Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: DearWhoever »

Zależy z kim ma się seminarki. Ja miałam z asystentami, którzy dokładnie pytali i zawsze czytałam wykłady, a potem Traczyka albo Konturka w zależności od tego, gdzie było mniej stron Jak będziecie wiedzieli z kim macie to się pododajecie na grupy fejsowe i będziecie wiedzieli czy ktoś powtarza pytania czy nie itp.
A no i jest tak, że macie wejściówkę, a potem pytanie przez 2 godziny. Dopiero na koniec okazuje się czy zaliczasz zajęcia czy nie. Tak było u mnie, ale były grupy, które miały powtórzone pytania w 100% z poprzednich lat i 40 minut zajęć, więc zależy jak traficie. Nie ma co rozpaczać, bo jak będziecie się dobrze uczyć na semki to potem łatwiej będzie zdać egzamin. Chociaż tutaj też nie ma reguły, bo znam i takie osoby, które się uczyły, a egzaminu nie zdały, bo był trudny.

I tak, drugi rok jest gorszy od pierwszego :v

Trudno dostać zwolnienie na drugim roku. Nie robili wyjątków i nie naciągali jak brakowało 3 %, a średnią 90 % jednak dość ciężko uzyskać z całego roku.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: MrBrightside »

Zwolnić to się można co najwyżej z angielskiego.
Z biochemii i fizjo można iść na przedtermin, który wcale nie jest jednoznaczny z zaliczeniem. Z bioszki mowa tu o eliminacjach do helisy, na które biorą chyba zawrotne 20 osób i trzeba dostać z nich 70% żeby zdać (kolega nie dostał bo. nie zrobił bazy :v śum ), a z fizjo przedtermin to ustny u profesorki, której jeśli humorek nie dopisuje, to każe przyjść na kolejny termin bo tak bo może
Och, z biochy można się też zwolnić z pozostałych dwóch egzaminów (tak, są 3 ), mając średnią z wejściówek na chorym poziomie 90% - przy otwartych pytaniach jak w 2 sem, taki wynik ociera się o hardkor. Także jak ktoś się wyzwalniał ze wszystkiego na pierwszym roku i nie wprawił w letniej sesji, to może mu być ciężko po 2 roku _
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: merciness »

Wasz rok musiał mega kuć, bo jak sprzedawane są książki na fejsie to tylko wszędzie: Mialem/am z tego zwolnienie, a to z praktycznego a to superhelisa, najlepsze materiały xd dlatego można odnieść wrażenie ze to jest do zrobienia dzięki za wszystkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: DearWhoever »

O racja, z angielskiego można mieć na luziku zwolnienie, z reszty już nie za bardzo, więc nie wierzyłabym w te ogłoszenia :v

Poza tym, jak ktoś miał dużo terminów to przynajmniej ma kompletne bazy, więc nie bójcie się brać od nich materiałów
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: Jagla »

A co powiecie na temat fizjologii Tkaczyka (dużej) ? Bo słyszałem dobre opinie na temat tego podręcznika - ponoć zawiera najwięcej wiadomości. Warto kupić zamiast Konturka?
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: bedziedobrzeXd »

Odświeżam :)
Coś się zmieniło?
1/6 SUM WLK
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości