Adapter m26 - proszę o pomoc

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
sauce
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2015, o 22:15

Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: sauce »

Witam. Zakupiłem obiektyw Nikon Plan BD 10x ale teraz mam mały problem żeby zamocować go do lustrzanki. Dowiedziałem się że najprawdopodobniej ten obiektyw ma bagnet m26 wobec tego trzeba kupić adapter m26/m42 i następnie m42/Nikon. Niestety zostaje tylko ebay, chyba że ktoś z kolegów bądź koleżanek byłby w stanie mi pomóc? Trochę boje się zamawiać z ebay ponieważ tam są te skoki przy bagnecie i na dobrą sprawę nie wiadomo czy zamówiony adapter będzie pasował na sto procent. Znalazłem takie coś.
ebay.com/itm/BD-M26-36tpi-microscope-objective-to-M52-52mm-adapter-/140436592235?hash=item20b2ac566b ten co prawda m26/52 mm ale to też nie stanowi problemu. Ważne żeby ta część m26 się zgadzała. Jak to wygląda u Was? Także musieliście zamawiać czy może ktoś Wam zrobił?

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: planapo »

Na ebay dostaniesz KAZDY adapter, nie ma co sie obawiac ze beda trefne bo inaczej sprzedawca sam by sie eliminowal z rynku (

Na allegro da sie dostac sporo, ale nie kazdy.

Mozna tez dorobic, jedna/dwie osoby na forum sa w stanie to zrobic.
sauce
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2015, o 22:15

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: sauce »

Wobec tego mogę śmiało brać każdy który jest oznaczony m26? Daj proszę namiar jakiś na te osoby tak w razie co
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: planapo »

"Microscope objective adapter i szukasz na ebayu konkretnych parametrow, jest kilka firm, ktore to oferuja. Ogolnie: sprzetu do makro przez obiektyw mikroskopowy jest sporo. Wygladaja tak:
ebay.com/itm/RMS-Thread-To-M42-Adapter-Fit-Microscope-Objective-For-Micro-Photograph-/231618205684

Jesli chodzi o namiary to wolalbym zeby jednak sami zaproponowali swoje uslugi, poczekaj chwile (:
sauce
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2015, o 22:15

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: sauce »

Ok, dzięki
sauce
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2015, o 22:15

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: sauce »

Tak w ogóle to dzięki Tobie się zdecydowałem na kupno Plana ale jednak BD bo trafił się w bardzo dobrej cenie i z wysyłką gratis to raz a jednak dystans roboczy jest sporo lepszy niż w przypadku M. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Koledzy są, ale to się podzielę jak już coś cyknę Ma przyjść do końca mies bo to z Japonii.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: planapo »

Az z Japonii.?

BD ma pewna zalete - jak mu sie zdemontuje obudowe zawierajaca ewlementy do EPI DF to wtedy zyskuje sie dosc sporo przestrzeni wokol soczewki, co przy makro ma znaczenie.
sauce
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2015, o 22:15

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: sauce »

No tak ale wyrwałem za około 550 zł w wysyłką więc się opłacało. Zazwyczaj są sporo droższe a stan był bardzo ładny. Może mi nie naliczą opłat na granicy bo czytałem że musi być powyżej 150 euro a tu było 147 dolców jakoś. Jak myślisz? :p Prosiłem żeby oznaczył jako gift ale nie wiem czy to pomoże. Już wysłany więc czekam z niecierpliwością i będę Wam pokazywał próbki z niego

A o tym odkręceniu słyszałem. Właśnie kolega ma i tez mówi że dystans dużo lepszy
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: winkwink »

Jeśli wartość zakupionej rzeczy łącznie z kosztami transportu nie przekracza 150 E, to mogą Ci skoczyć. Oczywiście celnicy i tak zawsze są najmądrzejsi i mogą dojść do wniosku, że jednak wartość była wyższa, ale trzeba stawiać na swoim w takich sytuacjach.

community.ebay.pl/t5/Transakcje-mi%C4%99dzynarodowe/C%C5%82o-i-vat-za-kupno-z-USA/qaq-p/50593
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: planapo »

A o tym odkręceniu słyszałem. Właśnie kolega ma i tez mówi że dystans dużo lepszy
Dystans sie nie ma jak zwiekszyc, conajwyzej przestrzen wokolo soczewki czolowej.

Tak napisalem dosc dawno temu w artykule kupujacego:
teoretycznie paczki o zadeklarowanej wartosci do 150 euro sa z cla i vat zwolnione, w praktyce niestety roznie z tym bywa
Kiedys zaplacilem +30% za przedmiot gdzie cena ze wszystkim byla ok 280 zl.

Gift to taki troche mit, przeciez oni swietnie znaja ten numer ( na male przedmioty, o ktorych nie wiedza do czego sa - jest szansa, na wieksze albo popularne mniejsze (np. telefony, obiektywy do aparatow), moze sobie byc gift, ale najczesciej kaza doslac dowod wplaty i zakupu i wtedy sie okazuje, ze jednak nie gift (
sauce
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2015, o 22:15

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: sauce »

No tak masz racje. Chodziło mi że jak się odkręci to więcej miejsca i dlatego się tak wydaje że jakby dystans większy

No w przypadku tego obiektywu to nawet jeśli coś naliczą to pewnie będzie symbolicznie. Ale ostatnio gadaliśmy z kolegą o Mitutuyo wartym koło 700 dolców. Teraz jak Ci sypną jeszcze opłaty to taki obiektyw wychodzi praktycznie koło 3 tysięcy a nawet ponad.A do tego jeszcze trzeba dokupić adaptery więc kolejne wydatki. Póki co musiałem spasować z Mitu Może kiedyś.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Adapter m26 - proszę o pomoc

Post autor: planapo »

30% nigdy nie jest symboliczne.

Nie orientuje sie w cenach Mitu, ale mysle, ze jednak trafiaja sie okazje, moze jakas mozliwosc dogadania sie ze sprzedajacym.? Ogolnie kompletowanie top sprzetu trzeba rozlozyc na - najczesciej - lata. Zakladasz sobie 1-2 super obiektywy rocznie i powoli do celu (:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości