[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
makiflaki1985
Posty: 23
Rejestracja: 17 lip 2015, o 16:49

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: makiflaki1985 »

Gdybym kupił biolara pasowałyby do niego obiektywy np. Nikon E-plan?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Tak
makiflaki1985
Posty: 23
Rejestracja: 17 lip 2015, o 16:49

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: makiflaki1985 »

wielkie dzięki.
makiflaki1985
Posty: 23
Rejestracja: 17 lip 2015, o 16:49

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: makiflaki1985 »

Pickul twój biolar ma oświetlenie żarowe,halogenowe czy ledowe?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Mam wszystkie trzy oświetlenia, korzystam najczęściej żarowego (mam do niego różne filtry)
Biolara używam tylko do DIC, czasami do polaryzacji na dużych powiększeniach, pozostałe techniki mam na Delcie.
Bambo
Posty: 2
Rejestracja: 4 paź 2015, o 19:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Bambo »

Witam, chodzę do 3 gimnazjum, interesuję się biologią i już od dawna interesuje mnie możliwość oglądania mikroświata więc postanowiłem sobie kupić własny mikroskop

Tak więc bardziej opłaca się kupić PZO MB-30 za 599 zł
allegro 5709101514

czy

Delta Optical Genetic Pro Bino za bodajże 1039.

Wiem, że dużo osób tutaj polecało PZO Biolar, ale na allegro najtańszy kosztuje 1250 a budżet mam ograniczony
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: phacops »

Biolary są o wiele tańsze- te które miały się sprzedać już się sprzedały a ten za 1200 to czeka na desperata albo dla kogoś nie zorientowanego. Generalnie spokojnie idzie dostać poniżej 900 a czasem i 800.
Jeśli MB30 to zobacz choćby tego
allegro 5685586616
ma lepszy kondensor i większa moc oświetlenia nie mówiąc ze tańszy nawet w opcji kup teraz
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

[Link] Sprzedam mikroskop

Post autor: Boguslaw »

Bambo, czyli nie spiesz się - )
Jak zaoszczędzisz 200-300 zł, to z pewnością sensownie wykorzystasz tą kasę, jak Cię mikroskopia wciągnie :- )
Zapytaj np. tu jak cenowo i jakościowo sprzedam-mikroskop-vt67070.htm
To też ostatnio nie była zła oferta:
allegro 5707563039

Dobrego MB-30 do 350-500 zł trafisz.
Bambo
Posty: 2
Rejestracja: 4 paź 2015, o 19:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Bambo »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Tylko lepiej kupić Biolara, MB-30 czy Deltę Genetic Pro Bino.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: jacekp-bio »

phacops pisze:Biolary są o wiele tańsze- te które miały się sprzedać już się sprzedały a ten za 1200 to czeka na desperata albo dla kogoś nie zorientowanego.
Miło jest być desperatem kłaniam się i dziękuję.

W każdym razie - jestem coraz bliżej innej zabawki: "Reichert" jak się uda fotografie będą do końca tygodnia. Niestety widziałem go za krótko by ocenić czy to Zetopan czy Neozet czy inny.

Bambo na cierpliwie - jeżeli nie Wiesz czy Polubisz mikroskopię, odradzałbym drogie zakupy. Jedno jest pewne na Delcie nic nie Zarobisz jak się Tobie nie spodoba mikroskopia. MB30 / Biolary ich cena cały czas idzie w górę - może kiedyś wyhamuje ale wątpię w to po ostatniej wizycie w Bytomiu.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Ja powiem tylko, że polecam wstrzymać się z zakupem jak najdłużej i monitorować rynek, który jest pełen okazji. Dla przykładu zakupiłem biolara trino komplet z żarowym i zasilaczem na 5 szkiełek z kompletem pzo i okularami sk za 34zł. Im dłużej wyczekasz, tym taniej kupisz.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

34 zl za taki set jednak trudno traktowac jako punkt odniesienia (

Bambo - kupuj MB30, albo Studara, nowe odpusc. Nie kupuj pierwszego lepszego, poobserwuj troche rynek.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Boguslaw »

Przepraszam, niestety będzie to śmierdziało autoreklamą :- (
Bambo, myślę że pod koniec tego tygodnia będę wstawiał na Allegro PZO Studar M w bardzo dobrym stanie.
Jest to chyba ostatni model z żarowych Studarów wyprodukowanych przez stare dobre PZO.
Cena wyjściowa w licytacji będzie wynosiła 490 zł (myślę, że sensowna).
Miałem go zostawić w swoich zbiorach, niestety z uwagi na to, że muszę zwrócić kasę pożyczoną na MST 131 i coś jeszcze, nie mogę sobie pozwolić na wstawienie go w opcji Kup Teraz :- (
Obserwować jednak możesz, bo na Allegro bywa różnie, choć osobiście liczę na trochę więcej - )

Planapo, ten Studar Lab (?) na pzo-mikroskopy-vt61676.htm to właśnie Studar M, w wolnej chwili prześlę Ci zestaw zdjęć.

PZO Studar M (rok. prod. ? - jednak po danych z potencjometru nie starszy jak 1987 r)

Nasadka binokularowa 1,25x
Oświetlacz żarowy z regulacją natężenia światła (skala 1-9) 40W/220V z niebieskim filtrem śr. 49 mm (wymiennym), zwykła żarówka Philips ze standardowym gwintem E14
Rewolwer czteroobiektywowy, SET obiektywów (oryginalny):
5/0,12
10/0,23
40/0,65 (amortyzowany)
100/1,3 (amortyzowany, immersja olejowa)
Kondensor NA 1,2 z przesłoną irysową i uchwytem na filtr
"Dziwne okulary PZO bo zupełnie bez oznaczeń jednak z oryginalnego wyposażenia (te zostawię sobie, w zamian pójdą x10 lub x12)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości