ŚUM, a akademik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: turbodynoman »

przyjeżdżając na ~8:00 istnieje już opcja władowania się w dłuugą kolejkę?
MonsieurLoup
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 13:15

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: MonsieurLoup »

iSzymur pisze:A jak wyglada jedynka? Mam klucze do swojego pokoju i mogę sobie elegancko zamknąć jak wychodzę a kuchnia, łazienka itd są wspólne np dla piętra? I jak z łazienką, prysznice zamykane?

Dołączam się również do tego pytania.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: terrible_justyna »

w Zabrzu są segmenty 2-3 pokojowe. wygląd segmentu: wchodzi się z korytarza do przedpokoju, z którego wchodzi się do pokoi i łazienki. jest jedna łazienka na segment. kuchnie są dwie na piętro.
każdy mieszkaniec posiada klucz od swojego pokoju oraz od przedpokoju.
gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: gamestar »

A jeśli chodzi o płacenie za pobyt w dniach 24-30 września to trzeba zapłacić za każdą wykorzystaną dobę czyli jeżeli bede tam mieszkał 2 dni i wróce do domu to płace za 2 dni czy za 6?
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: iSzymur »

jaki musi być +/- dochód na osobę, żeby dostać akademik w zabrzu? znalazłem wniosek, gdzie trzeba wypełnić, ale przy jakich kwotach ma to tak na prawdę sens?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Erick »

gamestar pisze:A jeśli chodzi o płacenie za pobyt w dniach 24-30 września to trzeba zapłacić za każdą wykorzystaną dobę czyli jeżeli bede tam mieszkał 2 dni i wróce do domu to płace za 2 dni czy za 6?
Płacisz za tyle ile będziesz mieszkał.
MonsieurLoup
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 13:15

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: MonsieurLoup »

iSzymur pisze:jaki musi być +/- dochód na osobę, żeby dostać akademik w zabrzu? znalazłem wniosek, gdzie trzeba wypełnić, ale przy jakich kwotach ma to tak na prawdę sens?
Przy sumie około 2000 zł na jednego członka rodziny nie było problemu z miejscem. 12 września złożyłem wniosek o miejsce 17 już zostało mi przyznane.
Przy ustalaniu wysokości dochodu uwzględnia się dochody uzyskane przez:

studenta
małżonka studenta
będące na utrzymaniu studenta lub jego małżonka dzieci pobierające naukę do 26. roku życia
będące na utrzymaniu studenta lub jego małżonka dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek
rodziców/opiekunów prawnych lub faktycznych studenta
będące na utrzymaniu rodziców/opiekunów dzieci pobierające naukę do 26. roku życia
będące na utrzymaniu rodziców/opiekunów dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek
Do składu rodziny nie wlicza się:

osób pełnoletnich nieuczących się
osób odbywających zasadniczą służbę wojskową
krewnych drugiego stopnia, rodziców małżonka studenta.
Zawsze coś spadną te wyliczenia Czy uczelnia może uzyskać informacje o dochodzie bez naszego pośrednictwa? Wiadomo, że podejrzanym jest dochód w wysokości 500 zl na osobę, a student znajduję się na studiach niestacjonarnych.
Cr1s
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2015, o 16:49

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Cr1s »

Witam!

Dostałem się z rekrutacji wrześniowej na kierunek lekarski w Katowicach, jako iż chciałbym zamieszkać w akademiku to wczoraj złożyłem wniosek o przyznanie miejsca. Dziś zadzwoniła do mnie Pani z informacją, że wszystkie miejsca zostały zapełnione już tydzień temu i jestem na liście rezerwowej, ale jako iż osób chętnych jest bardzo dużo, to powiedziała, że raczej nie mam szans na miejsce dla mnie . (mieszkam 150 km od Kato)

Przeglądając ten wątek widzę, że nigdy nie było problemu z miejscami w akademiku, a tutaj 2 tygodnie przed kwaterowaniem (prawdopodobnie 29.09 będzie) już mi Pani mówi, że raczej nie mam szans na miejsce?

Powinienem zacząć rozglądać się za jakimś pokojem na ligocie, żeby nie zostać na lodzie czy jednak cierpliwie poczekać na ten akademik, a jeśli tak, to kiedy mogą się jakieś miejsca zwolnić?
Awatar użytkownika
pomaranczki
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2011, o 15:14

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: pomaranczki »

Czy jest tu może ktoś, kto dostał się do Katowic, a jego docelowym miejscem jest Zabrze lub inna uczelnia ? Pilnie szukam kogoś do zamienienia się miejscem! Zakwalifikowałam się do Zabrza, zależy mi na Katowicach, ze względu na możliwość dojazdu na tę uczelnię z mojego miasta. Bardzo mi zależy!
Proszę o kontakt na PW.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: MrBrightside »

Ludzie zaklepują pokoje, a potem się do nich nie kwaterują, bo znajdują jakieś mieszkanie (4 moje znajome na przykład), w efekcie potem pokoje stoją puste albo są jednoosobowe dwójki/dwuosobowe trójki. Niestety ten system tak działa, ale na przełomie września i października, po kwaterowaniu, te pokoje na pewno będą.
Cr1s
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2015, o 16:49

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Cr1s »

Czyli nie martwić się tym, że nie mam szans na akademik i po prostu poczekać do kwaterowania i dzień później się tam zgłosić?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: MrBrightside »

Pierwszaki zazwyczaj są słowne i stawiają się na kwaterowaniu, jeśli złożyły podanie. To ludzie z wyższych lat są bardziej wybredni i wtedy lepiej uderzać. To oczywiście tylko wnioski, jakie wynoszę z dwóch poprzednich lat. Niemniej koleżanka w październiku złożyła podanie, bo nie spodobało jej się mieszkanie i dostała jedynkę.
july
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:05

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: july »

Hej
Dzisiaj dostałem informację że dom studenta wybiera się przy kwaterowaniu , jak jest z miejscami w D1/2 D3/4 ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości