Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: senninha »

- anatomia chirurgiczna i radiologiczna - Anatomicum
- anestezjologia - ja miałam w sali seminaryjnej piętro wyżej niż interna na Staszica, trzeba wejść w klatkę schodową dla personelu
- hematologia - na Staszica
- med nuklearna - wchodzicie w klatkę schodową koło intensywnej terapii w klinice Kardiologii i na sam dół
- med. ratunkowa - wszystko zależy od asystenta
- seminaria z endo i orto - prawdopodobnie to własnie tam chociaż my akurat ortopedię mieliśmy w sali seminaryjnej na oddziale

- trzeba uważać z seminarium z chirurgii - w zeszłym roku kilka grup miało seminarium w sali w DS, trzeba dokładnie ogarnąć rozpiskę
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: natrix »

Dziękuję

Z chirurgii zmieniona sala była podana na WU czy tylko na tablicy ogłoszeń kliniki?

Anestezjologia - chodzi o poddasze nad interną B?

Hematologia - trzeba przejść obok auli P i dalej tym długim korytarzem? To jest gdzieś tam?

senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: senninha »

Chirurgia - na tablicy ogłoszeń.

Anestezjo i hematy - tak i tak
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: natrix »

Wejście do Kliniki Hematoonkologii nie jest od ul. Karmelickiej? Która strzałka oznacza właściwe wejście
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: senninha »

CHyba można od obu stron aczkolwiek szatnia studencka jest od strony zielonej strzałki
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: natrix »

Aha, to pewnie jest jakieś zawiłe podziemne przejście, bo te budynki chyba nie są połączone.

Seminarium z med. nuklearnej (wg WU jest jedno) też jest w tych podziemiach pod kardiologią?
Czy seminaria z chorób zakaźnych w pierwszych 2 tygodniach są w klinice, czy w jakiejś osobnej sali w innej części szpitala?
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: senninha »

Przejście na hematy jest trochę skomplikowane, ale to jest jeden budynek zasadniczo

Nuklearna dwa piętra pod kardio, zakaźne na oddziale na samym dole, na poziomie szatni studenckiej.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: Dudek »

paolina_radom pisze:Witam, czy ktoś udzieliłby mi info jak wygląda egzamin z radio ? Każda katedra osobny układa czy jakoś wspólnie piszemy ? I jak mniej więcej wygląda radio na Staszica ?
Jak ja zdawałem to był egzamin ustny (chyba ciągle jest). Jest nawet do niego skrypt na moim chomiku. Dodatkowo jest/był zestaw zdjęć do opisu. Ogólnie ja polecam radiologię na Staszica, najwięcej wymagają, ale jest fajnie i idzie się czegoś nauczyć.
majeczka91
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2011, o 11:50

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: majeczka91 »

A jak wygląda egzamin w zakładzie radiologii zabiegowej?
Słyszałam, że istnieje możliwość starania się o zerówkę z neurologii, czy wiecie coś na ten temat? I jak wygląda pierwszy termin?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: Dudek »

U nas (Z neurologii, 2 lata temu), była odpowiedź ustna. Zerówka - 2os z każdej grupy, wybierane jak grupa chce, lub jak prowadzący chce. 1 termin zdali chyba wszyscy. Ucz się ze skryptu którego jestem współautorem, na nim zdasz.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: David »

Teraz jest test z którego każdy asystent ze swojej działki pisze pytania, mówią że pod Kozubskiego. A jak będzie-zobaczymy.

O zerówce nic nie mówią, ale w tamtym roku miało nie być a była.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości