Kwalifikacja do II etapu OB

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Nibynóżka
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2015, o 07:44

Kwalifikacja do II etapu OB

Post autor: Nibynóżka »

Hej Orientuje się ktoś ile trzeba mieć mniej więcej punktów z pracy badawczej i egzaminu ustnego, żeby przejść do II etapu Olimpiady Biologicznej? Wiem, że w różnych szkołach I etap różnie wygląda i czasem nauczyciele wysoko oceniają prace swoich ulubionych uczniów. U mnie nauczycielka jest raczej ostra i nie wiem, czy mam szanse na przejście dalej, jak nie dostanę na wstępie maksymalnej liczby punktów. Czy za 0 pkt z ustnego jest się dyskwalifikowanym?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Kwalifikacja do II etapu OB

Post autor: Alra »

Nie, nie jest się zdyskwalifikowanym, liczy się suma pkt. Poza tym na pewno jakieś zdobędziesz, uwierz w siebie .
Nibynóżka
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2015, o 07:44

Re: Kwalifikacja do II etapu OB

Post autor: Nibynóżka »

Ufff Dziękuję bardzo
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Kwalifikacja do II etapu OB

Post autor: Szkliwiony »

U mnie w szkole próg przejścia pracy badawczej był taki sam jak ten podany odgórnie, czyli trzeba było uzyskać co najmniej 40 na 50 możliwych punktów.
Nie martw się częścią ustną etapu szkolnego, bo jeżeli interesujesz się biologią i masz z niej wiedzę to nie ma powodu do stresu. Nikt przecież nie będzie Cię pytał o rzeczy, które pojawiają się dopiero na etapie centralnym, a nauczyciele patrzą też przez pryzmat tego, jak sobie radzisz na co dzień na lekcjach biologii. Często jest tak, że ten I etap to tylko formalność.
Nibynóżka
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2015, o 07:44

Re: Kwalifikacja do II etapu OB

Post autor: Nibynóżka »

U mnie będzie odbywał się na poważnie, a pytania raczej nie będą łatwe. ale 40 pkt z pracy może dostanę Dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość