Co to takiego ?

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Co to takiego ?

Post autor: phacops »

Boguslaw to akurat jest o tyle ciekawa oferta że jako całość winno być tańsze niż poszczególne elementy kupowane osobno.

jacekp-bio głowica tri to jak polujesz na oryginalną od biolara to faktycznie problem ale ja używam od lomo i ładnie działa
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Co to takiego ?

Post autor: Boguslaw »

No i sprzedał się, kupił ktoś znajomy, może tu zagląda i się odezwie ? -)
Użytkownik Cena: Data
a.2 (11) 560,00 zł sob 19 wrz 2015 17:52:03
C.2 (0) 550,00 zł sob 19 wrz 2015 21:10:47
C.3 (4) 399,00 zł sob 19 wrz 2015 21:06:54

Pierwotnie kusiło mnie ustawić w SNIP-e 510 zł.

Jednak zrobiłem dziś 450 km i kupiłem za podobną ceną, piękny i kompletny PZO MST 130/131 (?) (no, brak tylko skrzynki na mikroskop, ale ma dużą skrzynkę na osprzęt i stolik do światła przechodzącego ) + zasilacz ZM50 MAINS (2 wyjścia)
Czy były białe MST 130?
Nawet ma 2 elementy, które jak na razie nie wiem do czego służą - )
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Co to takiego ?

Post autor: Wojtek37 »

To gratulacje stereoskopu , myślałem ze już go masz, ja też na niego poluje w podobnej cenie, co do koloru to nie widziałem nigdy białego może eLPiotruś się wypowie jemu przez ręce przechodzi masa różnych MST no i jeszcze jest osoba na rynku co kupuje mocno zharatane i maluje potem usiłuje sprzedawać po wysokich cenach w stanie idealnym lub doskonałym
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Co to takiego ?

Post autor: Boguslaw »

Dzięki : )
Do tej pory pracowałem na MST 125 (fajny i stylowy, ale z wygodą obsługi trochę słabiej)

Z tm wczorajszym stereoskopowym, to trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno", ale raz na jakiś czas też mi się należy - )
Za 500 zł + 100 zł przejazd był ten MST 131/130, ładny Studar i na osłodę (co bym się czuł pokrzywdzony ) dostałem Junnat 2P :- )
JohnyM

Re: Co to takiego ?

Post autor: JohnyM »

Są białe MST, miałem i sprzedałem, ale została mi jeszcze podstawa do światła przechodzącego
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

[Link] Co to takiego ?

Post autor: Boguslaw »

OK :- ), ale.
chodzi mi o kanciastość przedniego panelu nad obiektywem (w moim)
Wspomniał już kiedyś o tym berkut123
post838434.html#p838434
Może to jakiś model przejściowy MST 131?

Mój
1.jpg
2.jpg
Typowy MST 131
3.jpg
Typowy MST 130
4.jpg
Jeszcze proszę o o podpowiedź co do przeznaczenia, bo nigdzie mi nie pasują te części (były w skrzynce z osprzętem). W instrukcjach nie mogę nic namierzyć

Element metalowy (nierozbieralny) z soczewką-"oczkiem", chyba szklanym
5.jpg
Stolik/tacka z tworzywa (coś typu płetwy/podpórki pod łokcie)
6.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Co to takiego ?

Post autor: planapo »

Potem wydziele temat o MST takze pojawi sie w zaawansowanej czesci (:
JohnyM

Re: Co to takiego ?

Post autor: JohnyM »

No rzeczywiście, kanciasty rzadko się trafia, ale widziałem je kilka razy. Za to tych części nigdy nie widziałem. Nie przypuszczam, żeby były od PZO.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość