Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studenci ś

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
True
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 19:56

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: True » 22 wrz 2015, o 00:17

Idź do księgarni medycznej. Popatrz sobie na wszystkie jakie tam mają może Ci się któryś rzuci w oczy. Innej metody nie ma jak zobaczyć jak najwięcej.

Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: Izuzet » 22 wrz 2015, o 15:19

Ogólnie na studiach to wszystko jedno z czego się uczysz, bo nie ma rozpiski przecież podręczników, jak w liceum. Jest ta literatura polecana", ale czasami tam jest tak źle napisane, że trzeba przeczytać pół internetu, żeby się dowiedzieć o co chodziło.

Z anatomii to jak powyżej moje koleżanki i koledzy napisali - poczekać do pierwszych zajęć. A później to. Ja kupuję nowe te książki, które są ładne. I je zatrzymuję. A te brzydkie np wydane w miękkich oprawach, bez kolorowych rysunków itp, kupuję używane/kseruję/wypożyczam i potem puszczam od nowa w obieg. Kupuję też te książki, z których się dużo uczy, żeby móc sobie poznaznaczać co najważniejsze. Ogólnie na początek najlepiej pójść na zajęcia, dowiedzieć się, co będzie potrzebne, pójść np do czytelni w Rokitnicy, zobaczyć jak dany podręcznik wygląda i dopiero przemyśleć zakup. Książki na lekarski są drogie zwykle, czasami szkoda pieniędzy, które można by wydać na coś fajniejszego, niż podręcznik, który będzie leżał i straszył na półce wiedzy".

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post