I ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: bioman »

Nawet jesli nie bedą wymagali to polecam zrobić sobie te badania, wyrobić książeczkę i mieć to z głowy

LucyAnn
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2015, o 15:29

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: LucyAnn »

A jeśli wyrobiłam sobie książeczkę sanepidowska 2 lata temu, to teraz znowu muszę robić badania czy wystarczy, ze lekarz med pracy (albo rodzinny?) mi wlepi stempelek?
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

Wystarczy wpis lekarza. Ale moze Ci nie chcieć podbic i trzeba na badania wtedy albo poszukać innego lekarza

adriano435
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2015, o 21:19

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: adriano435 »

Czy to prawda, że na biologi medycznej genetyke omawia się dopiero w drugim semestrze ? Jeżeli tak, to w pierwszym jest ekologia medyczna ? I gdzie zdobyć taką pozycję - Ekologia medyczna (red. A. Kurnatowska, P. Kurnatowski, PROMEDI, 2003)
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

jakbyś spojrzal w plan to by bylo jasne ze biologia trwa 1semestr. Na początku ekologia. A gdzies od polowy listopada/poczatku grudnia genetyka. Ksiazke mozesz zdobyc od starszych rocznikow, z ksera itp.

nela1byk
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 22:33

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: nela1byk »

A czy ktoś wie jakie podręczniki są do angielskiego dla początkujących? Nie za bardzo odnajduję się na stronie uczelni. Byłabym bardzo wdzięczna za informację
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

raczej żadne, będą wam dawać kserówki, ewentualnie wysyłać pliki do wydruku
nela1byk
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 22:33

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: nela1byk »

Mam jeszcze pytanie odnośnie przenosin na inny uniwersytet na ten sam kierunek. Czy ktoś przepisywał się z Łodzi do Poznania albo odwrotnie? Z tego co sprawdzałam wynika ze jest ogromna różnica miedzy przedmiotami na I roku. Do poznania nie uzyskałam wymaganej liczby punktów. Brakło 1. Czy więc dałoby radę przenieść się na II rok bez strasznych problemów? Albo może od drugiego semestru da radę?ltoczywiście bierzemy pod uwagę sytuację gdy wszystko jest zaliczonePonieważ do Łodzi mam znacznie dalej Poznań by mi o wiele bardziej odpowiadał. Byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktokolwiek cokolwiek by wiedział i się tym podzielił
wikstar24
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2015, o 18:35

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: wikstar24 »

hej, możecie wytłumaczyć, gdzie jest ten sławny punkt xero, w którym można dostać gotowe książki? albo jakiś najtańszy w Łodzi?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: KatarzynaZSDM »

Sławny punkt ksero jest na 6 sierpnia, na przeciwko wf. Ale jest tam drogo więc nie polecam.

panidziobaq
Posty: 53
Rejestracja: 5 sty 2015, o 18:09

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: panidziobaq »

nie wiem jak z xero ceną, ale książki mają gotowe dla umedu, chyba nie ma drugiego takiego miejsca )
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: KatarzynaZSDM »

Mają ale ceny są wysokie. Lepiej kupić od starszego rocznika ksero albo samemu wydrukować i zbindować. Ale jak kto woli.

slimshadyy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2015, o 10:20

Re: I ROK - LEKARSKI

Post autor: slimshadyy »

hej, powie mi ktoś jak jest z biologia i wymaganymi 60%? u mnie wygląda to tak, że większość wejsciówek z ekologii totalnie zawaliłam i prawie z zadnej z nich nie miałam 60% (nie wiedzialam jak i z czego sie uczyc, plus trafila nam sie nowa asystentka ktora daje nam ujemne punkty), kolokwium z ekologii zdałam w 2 terminie, z wejsciowek z genetyki mam 60%, a przed nami kolos z genetyki i praktyczny. i powiedźcie mi, jak wyglada sprawa tych którzy nie maja tych 60%? bo mi bedzie brakować dosc duzo pkt, i nie wiem slyszalam o tym calym rozbojniku ale kiedy jest o nim informacja? i wgl kiedy on jest? ciezka sprawa ogolnie u mnie z ta biologia, dlatego prosze o pomoc!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości