Stetoskop

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zabrze3rok
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 16:46

Stetoskop

Post autor: zabrze3rok »

Hej powiedzcie prosze jaki stetoskop na 3 rok w zabrzu ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stetoskop

Post autor: Piotrr »

no comments. jak zabrze to tylko litman cardiology III
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
neuro
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 13:20

Re: Stetoskop

Post autor: neuro »

littmann S.E. II = 90% ludu ma taki i sobie chwali. żadne cuda typu cardiology III albo tym bardziej cyfrowe.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Stetoskop

Post autor: terrible_justyna »

rany. na pw dostaję pytania o różne głupoty, ale czegoś takiego nie widziałam jeszcze :O
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Stetoskop

Post autor: Izuzet »

Różowy.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stetoskop

Post autor: Piotrr »

neuro pisze:littmann S.E. II = 90% ludu ma taki i sobie chwali. żadne cuda typu cardiology III albo tym bardziej cyfrowe.
Nie wiem czy słyszałeś /as o takim terminie jak ironia. A jak nie to polecam spojrzeć, bo często jest tu stosowana.

Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Stetoskop

Post autor: Izuzet »

Piotrr pisze:Nie wiem czy słyszałeś /as o takim terminie jak ironia. A jak nie to polecam spojrzeć, bo często jest tu stosowana.
Ale właściwie większość ma tego littmana, więc kolega dobrze odpowiedział. Tylko co z tego, jak jedyne co większość słyszy to bije serce, płuca obecne bo coś tam szumi"

Edit: Tak, ja też taki mam. I też słyszę tyle, że serce jest.
medicina
Posty: 22
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 10:29

Re: Stetoskop

Post autor: medicina »

Hejtujcie mnie jak chcecie, ale nie wiem co takiego dziwnego jest w pytaniu zabrze3rok. Na rynku jest pełno stetoskopów, jeden droższy od drugiego, z taką funkcją a taką a owaką. Ja się wcale nawet nie orientuję co jest wadą a co zaletą i nie mam pojęcia co usłyszę a co nie. Wy jako starsi już wiecie i możecie doradzić. A szkoda wydać 400 zł na stetoskop ultra hiper, który będzie jednocześnie badał migdałki, robił echo i tk. skoro można kupić tańszy na miarę swoich zdolności". A może stetoskop za 200 zł pozwoli usłyszeć tyle samo co ten za 400. I tyle. Wiadomo, że nikt nie chce kupować kardiologicznego i neonatologicznego i jakie tam jeszcze są. Na innym forum sama wyczytałam od studentów z ligoty, że niektórzy asystenci się czepiali o niektóre stetoskopy i to pytanie jest jak najbardziej zasadne, w przeciwieństwie do pytań czy zeszyt w kratke czy w linię na które z kolei ja odpowiadam.
Tulipan
Posty: 8
Rejestracja: 7 mar 2013, o 16:15

Re: Stetoskop

Post autor: Tulipan »

[at] a pamiętasz czego konkretnie czepiali się asystenci z Kato? Bardziej o dziwne kolory czy nietypowe modele?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Stetoskop

Post autor: Izuzet »

W Zabrzu nikt się o stetoskop nie czepia, najwyżej na pediatrii, żeby go mieć. Kolor każdy przechodzi, z modeli to ten littmann jest najpopularniejszy, ale moi koledzy mają różne inne także (MDF, Spirit), ogólnie przedział cenowy ok 340 zł za Littmanna, 350 zł za MDF i do 200 zł za Spirita.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Stetoskop

Post autor: lith »

To znaczy cenowo w dół jak najbardziej się da. Po prostu ten littmann to jest coś powyżej czego już nie ma sensu dopłacać.U nas też jest ich dużo. chociaż nie jest to 90%. Może z 2/3? Nie wiem, nie liczyłem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości