Plan nauki - biologia

Materiały, notatki, ściągi podane przez użytkowników forum. Metody i sposoby nauki do matury z biologii. Wspólna nauka do matury na forum. Rozwiązania zadań, klucze, odpowiedzi.
positive_fucked
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 21:30

Plan nauki - biologia

Post autor: positive_fucked »

Matura zbliża się wielkimi krokami a ja nie mam zielonego pojęcia jak zaplanować naukę. Czy mógłby ktoś mi pomóc utworzyć szczegółowy plan ?
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: Plan nauki - biologia

Post autor: skupzlomu »

Mam nadzieję, że nie myślisz o medycynie?

Polecam usiąść i pomyśleć. A później powtarzać i robić zadania.
Awatar użytkownika
Abrakadabra9696
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 08:53

Re: Plan nauki - biologia

Post autor: Abrakadabra9696 »

skupzlomu pisze:Mam nadzieję, że nie myślisz o medycynie?
To nie jest nasza sprawa, zostaliśmy jedynie poproszeni o plan. Przede wszystkim najlepiej jakbyś zebrał/a wszystkie materiały jakie masz do matury i spojrzała kątem oka czego nie umiesz. Jeśli jesteś całkiem zielony/a to po prostu zacznij czytać podręczniki (Nowa Era/Operon) douczając się np. z Villego. Po zrozumieniu treści tam zawartych po prostu rozwiązuj zadania (Witki, Nowa Era, MATURY). Jeśli czegoś nie rozumiesz wracaj do podręcznika i przestudiuj, ogólnie nie rób planu dzień po dniu bo pewnego dnia możesz się w tym planie pogubić i cały runie. Systematycznie i do przodu, powodzenia
positive_fucked
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 21:30

Re: Plan nauki - biologia

Post autor: positive_fucked »

Okey. Rozumiem . Dzięki bardzo
julie123
Posty: 23
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 16:09

Re: Plan nauki - biologia

Post autor: julie123 »

Wg mnie najlepiej na poczatku zająć się budowa komorki + te wszystkie zwiazki bialka enzymy itd. i posweicic na to kolo miesiaca jezeli chcesz tego naprawde szczegolowo sie nauczyc.
pozniej to warto zajac sie metabolizmem - hmm dla mnie to najtrudniejszy dzial z biologii wiec bez korkow nie dalabym rade mi nauczyenie sie tego zajelo gdzies kolo 3 tyg.
Pozniej naucz sie tych wszystkich roslin i zwierzat - powinno ci to zajac kolo 1,5 miesiaca.
No i pozniej czlowiek to kolo 1,5 miesiaca
I na koniec genetyka ekologia i ewolucjonizm to mi to zajelo ok 2 tyg.
Oczywiscie moze ci zajac to wiecej lub mniej wiec trudno zrobic plan, nie wiem tez ile juz umiesz itd (. Ja teraz jestem w gimnazjum jednak juz przygotowalam sie jak na mature rozszerzona poniewaz chce wygrac olimpiade, wiec jak cos to pytaj postaram sie pomoc .
positive_fucked
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 21:30

Re: Plan nauki - biologia

Post autor: positive_fucked »

Właśnie chodzi oto że umiem tylko lipidy, węglowodany, białka i to jest wszystko. Dokładnie nie wiedziałem jak po kolei z działami. Dzięki jak coś będę pisał jeżeli będę miał jakieś problemy.

persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

[Link] Plan nauki - biologia

Post autor: persil1991 »

Najlepiej materiał realizować po kolei, tak jak jest przedstawiony w podręczniku, z jakiego będziesz korzystał. Z czasem, gdy uznasz, że Twoja wiedza jest już wystarczająco duża, można zacząć rozwiązywać arkusze maturalne, których całą masę znajdziesz w internecie. Możesz również zakupić jakiś zbiór zadań. Jeśli zastanawiasz się, który, odwiedź ten dział.

Od siebie polecę również notatki maturalne persila", których jestem autorem. Stworzyłem je na podstawie podręczników, by później przygotowywać się z nich do matury. Zawsze ciężko mi było uczyć się prosto z książek. A po dobrze zdanej maturze (cel - medycynę - udało się osiągnąć bez problemu) pomyślałem o ich sprzedaży. Notatki cieszą się sporą popularnością i bardzo dobrymi opiniami, możesz poczytać chociażby korzystając z google
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: Plan nauki - biologia

Post autor: skupzlomu »

Abrakadabra9696, Chciałabyś by ktoś kto nie potrafi zaplanować nauki w liceum przeszczepiał Ci serce?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość