OB 2016

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

OB 2016

Post autor: skupzlomu »

Hej. Sorki za głupie pytanie, ale myślę, że nic złego się nie stanie jeśli zaspamuję. Posty sobie nabijecie. Nie mam kontaktu z nauczycielką, nie mogę zapytać. D

1. Czy we wrześniu mogę jeszcze się zgłaszać na olimpiadke? (Słaba szkoła, takie słowa jak olimpiada u mnie nie istnieją, natomiast jako, że uczę się z Bochenków, Skawin i tym podobnych doszedłem do wniosku, że mam prawo spróbować).

2. Gdzie mogę znaleźć jakiś zakres materiału, przykładowe testy.

3. Ogólnie to wygląda w ten sposób, że w pierwszym etapie jest praca badawcza, a później już tylko testy(2 etapy)? Pytania zamknięte, otwarte?

Wiem, że pytanie co najmniej głupie, ale gorąco proszę o odpowiedź, bez złośliwości. Jeśli tak głupie, że aż za głupie to dilejt i przepraszam.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: OB 2016

Post autor: Alra »

1. Nie, termin zgłoszeń mija jakoś na przełomie marca i kwietnia, zgłasza cię szkoła i musisz już wtedy mieć gotowy temat pracy.
skupzlomu pisze:jako, że uczę się z Bochenków, Skawin i tym podobnych doszedłem do wniosku, że mam prawo spróbować
Prawo masz, ale nauka z Bochenków i Skawin nawet w najmniejszym stopniu nie pomoże ci na OB.

2. Zakres materiału to rozszerzenie z biologii + statystyka + jakieś nowinki naukowe. Tak w teorii. Szczegółowej rozpiski nie ma, trzeba się uczyć na czuja i poszerzać ponad liceum te rzeczy, o które najczęściej pytają. Przykładowe testy nie są udostępniane, można je zdobyć od nauczycieli bądź na czarnym rynku xd.

3. Poczytaj na stronie OB.
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: OB 2016

Post autor: skupzlomu »

Szkoda, nikt nigdy w mojej szkole o tym nie mówił, wręcz zostałem wyśmiany przez nauczycieli kiedy powiedziałem, że chcę studiować medycynę. Pozostanę przy maturze. Dzięki
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: OB 2016

Post autor: michal25 »

Nigdy nie pozwól Twojej szkole, stanąć na drodze Twoje edukacji Mark Twain

skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: OB 2016

Post autor: skupzlomu »

michal25, Nie znałem tego cytatu, ale jest piękny. Pozdrawiam i dzięki, zapamiętam go.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości