II ROK - LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ajihat
Posty: 83
Rejestracja: 29 gru 2013, o 13:20

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: Ajihat »

Siedzisz 5h i słuchasz o papierosach/alkoholu
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Info o biochemii sprzedajecie mocno przestarzałe, bo od zeszłego roku jest zupełnie nowy kierownik.
Zresztą nie tylko o biochemii.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

tak na szybko o biochemii to wszystkie info jakie podałem, zarówno książek, wykładów (nowe wykłady to okrojone stare, no i stare są dużo lepsze) i wzorów tyczą się nowego kierownika, który teraz będzie już 3 rok :*
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Tylko po co czytać więcej i mieć w tym zbędny materiał, jak można mniej i mieć wszystko?

Dlatego uważam, że najnowsze wykłady (które sam określiłeś jako okrojone) + ewentualnie skrypt laboratoryjny (na kolokwium semestralnym były 2 pytania, na egzaminie 0 pytań) to wszystko, co wystarczy. Czwórę miałem, ale jechałem po najniższej linii oporu. Ba, jakbym ogarnął się do semestralnego wcześniej niż te 2 dni wcześniej, to bym miał zerówkę i piątkę.

Samymi wykładami.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: wojtass »

To gratulacje. Rok przed Toba pytania na kolach a zwlaszcza na egzaminie byly głównie z materialu ktory byl w starych wykladach a w nowych go nie bylo, troche nie fair. No ale w takim razie musieli sie wiec w tym roku bardziej postarac.

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Prawdopodobnie zakład mocno idzie w stronę prostudencką - takie odniosłem wrażenie. Właściwie na każdym kroku.

Nie ma nawet za bardzo czego gratulować - pisałem orientacyjnie o stosunku wkład w naukę/ocena.

Zresztą bardzo dobrze, że się zmieniło. Przynajmniej doświadczenia mam całkiem w porządku, jeżeli o biochemię chodzi
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: pistolet007 »

Czy na pierwszych zajęciach z fizjo/biochemii już pytają? Bo moja grupa zaczyna je za chwilę juz

Jak wygląda sprawa z asystentami i grupami, na każdym przedmiocie każda grupa ma oddzielnego asystenta oprócz angielskiego czy np po dwie grupy albo coś? Jak to wyglądało u Was?

graphgiraffe
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:15

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: graphgiraffe »

Na pierwszym seminarium z biochemii chyba jeszcze nic nie było, później są krótkie kartkówki, zarówno na seminariach jak i na laboratoriach. Na fizjologii trzeba się raczej przygotować, bo na pierwszych zajęciach z danego bloku część osób już odpowiada na ocenę z materiału, który trzeba było przygotować, a na drugich odpowiada reszta, która nie była pytana na pierwszych, a dodatkowo jest jeszcze kolokwium złożone z 10 pytań.
Na fizjologii i patofizjo każda grupa ma własnego asystenta, często na każdych zajęciach innego. A na biochemii na seminariach i laboratoriach grupy są podwójne
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

No to ładnie byś kolegę urządziła.

Tak, na pierwszym seminarium z biochemii - które będzie już PO kilku wykładach - będzie kartkówka. Tylko wy seminaria zaczynacie pod koniec października.

Z fizjo pytają od razu, bo nie ma czasu na marnowanie zajęć.
graphgiraffe
Posty: 13
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:15

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: graphgiraffe »

Stąd moje chyba bo nie do końca mogłam przypomnieć sobie początek zeszłego roku (faktycznie pierwsze seminarium z enzymów - kartkówka), ale skoro seminaria zaczynają się pod koniec października i po kilku wykładach, to pewnie kolega zostałby już ostrzeżony
panidziobaq
Posty: 53
Rejestracja: 5 sty 2015, o 18:09

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: panidziobaq »

A z patofizjologii trzeba coś przygotować na pierwsze zajęcia? co wy na zmiany i roszady w grupach, jesteście zadowoleni?

pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: pistolet007 »

panidziobaq, co do roszad to wg mnie zawalili to, że zmieniło to plany zajęć kompletnie i niektórzy wiedzieli, że zaczną np. od fizjologii to niby mogli już coś się ogarnąć, a na pewno mieć książki a są tacy co myśleli, że pierwsze ćwiczenia w grudniu- a tu heloł, październik i to sam początek.

Na pierwszych z fizjologii - z jakiego tematu pytają, bo nie wiem gdzie szukać i z czego się pouczyć to raz, a dwa- to kolokwium 10-pytaniowe też będzie (czy to na kolejnych dopiero)?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: II ROK - LEKARSKI

Post autor: Giardia Lamblia »

Kolokwium jest podsumowujące z danego działu, czyli na drugich zajęciach 2-zajęciowego bloku tematycznego.

Rozpiskę kto co i kiedy udostępnia Zakład - kiedy to zrobi, nie wiem. My dostaliśmy od starosty 30 września. Skrypt do ćwiczeń 1 października.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości