Rewolucja na analityce medycznej?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rewolucja na analityce medycznej?

Post autor: randomlogin » 24 lip 2015, o 22:02

.ale przeciez przepisy od kiedy w ogole uruchomiono te kierunki sie nie zmienily. Wystarczylo poczytac. Masz pretensje do uczelni, ze otworzyla kierunek, ktory nie spelnia twoich oczekiwan, a nie do siebie, ze na niego poszlas?

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Rewolucja na analityce medycznej?

Post autor: Nojestem » 24 lip 2015, o 22:59

tymczasowa osoba pisze:Studentom po specjalizacji mikrobiologia medyczna i diagnostyka laboratoryjna zostaje żałować, że wybrali taki a nie inny kierunek. Profesorstwo sobie zarobiło i jeszcze zarobi, a absolwenci zostaną z niczym. Well done. Póki nie będzie innej specjalizacji na II stopniu mikro, nie ma większego sensu wybierać tego kierunku, bo i po co? Podejrzewam, że za kilka lat I stopień mikro zostanie zamknięty, zostanie tylko specjalizacja.
Studiujesz mikrobiologię? Jeżeli tak to czym się kierowałaś wybierając te studia? Myślisz naprawdę, że tego typu studia zapewnią ci pewną przyszłość? Na dzień dzisiejszy studiowanie biologii/chemii i podobnych kierunków mija się z celem (no chyba, że chce się zostać naukowcem albo nauczycielem).

dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: Rewolucja na analityce medycznej?

Post autor: dreamer21 » 29 lip 2015, o 14:37

Szanowni Diagności, drodzy Studenci

W związku z licznymi protestami wysyłanymi przez biologów i dziekanów kierunków przyrodniczych (biologiczne, biotechnologiczne, genetyczne, etc.) do Marszałka Sejmu, zwracamy się z gorącą prośbą o przesłanie listu o podobnej treści do załączonego, popierającego proponowane zmiany w naszej ustawie na ręce Pani Marszałek w celu przekonania Pani Marszałek o słuszności prowadzenia procesu legislacyjnego. Bardzo proszę rozesłać ten list do wszystkich przyjaciół, aby Pani Marszałek otrzymała jak najwięcej słów wsparcia. Jest to kontynuacja naszych działań, które poparliście podpisując się pod petycją do Ministra Zdrowia. Dlatego liczymy na Wasz aktywny udział!

Ps. Ze względu na fakt, że już w przyszłym tygodniu planowane jest posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, bardzo prosimy Was o wielką mobilizację i możliwie najszybszą wysyłkę listów poparcia, najlepiej do piątku.

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Rewolucja na analityce medycznej?

Post autor: Nojestem » 29 lip 2015, o 16:01

No proszę, to jak już mamy nawet od nich poparcie to szansa sukcesu jest duża.

Awatar użytkownika
synapsa
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2015, o 11:47

Re: Rewolucja na analityce medycznej?

Post autor: synapsa » 9 wrz 2015, o 21:16

czytając wasze wypowiedzi całkiem zniechęciłam się do mikrobiologii, a na kilka dni temu miałam zamiar na nią iść. Teraz bardziej kieruję się w stronę biologii na UWR. Co prawda przyszłość nie napawa optymizmem, ale po niej można coś kontynuować (choćby podyplomówkę za 18 tysiaków w katowicach), a po mikro nawet tego nie można.

kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: Rewolucja na analityce medycznej?

Post autor: kić » 3 paź 2015, o 20:08

Wątpię, aby protesty i petycje przyniosły jakikolwiek skutek. Ale pomarzyć zawsze można. Niestety sprawa może wyglądać jak w przypadku pielęgniarek - należałoby zrobić dużo krzyku, hałasu, zastrajkować. Niestety, diagności nie istnieją w mniemaniu Ministra Zdrowia czy opinii publicznej jako grupa diagnostów laboratoryjnych, ale wrzucają nas do jednego worka z fizjoterapeutami, ratownikami medycznymi i elektroradiologami, określając często mianem laborantów.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post