Uczestnicy XXXVII OB

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Kropka »

Ursus pisze: Kropka, a ty które LO?
III LO.

eh. zaczynam sie denerwowac. wiem ze to ma byc zabawa i przyjemnosc no ale mimo wszystkolt
William Harvey
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:17

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: William Harvey »

Wszyscy jakos traktuja jak tragedie, to, ze pokrywa mi sie termin studniowki i olimpiady Mi srednio zalezy, moze wpadne tam na chwile, ale nocy zarwac nie moge jesli dostane sie na ustne.
A teraz usypiam nad roslinami.
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Ziom z podlasia »

No ta studniowka nie jest moja więc zrezygnowałem. W sumie nie ma po co, mam niedociągnięcia na poziomie rozszerzenia z klasy 3 bo sam się uczyłem, a co do poziomu olimpijskiego
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

William Harvey, wiesz mieszkasz w Krakowie i tam zapewne jest i olimpiada, gorzej jeśli musiałbyś dojeżdżać. No i jako chłopak na pewno potrzebujesz mniej czau na przygotowania (fryzura i te wszystkie szmery bajery), pewnie połowa dziewczyn ten dzień spędza w salonach kosmetycznych i fryzjerskich (jestem w tej drugiej połowie) a na studniówce zamierzam być do samego rana
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: zielenica »

Hyhy, u mnie pół klasy złożone jest z tzw. pięknych, które się martwią czy w dzień studniówki się wyrobią - fryzjer, tipsy, makijaż, odświeżyć opaleniznę.
Na szczęście Olimp-tydzień-studniówka-od razu ferie dla mnie

Obstawiacie, że czego będzie najwięcej na olimp?
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Madzioszka89 »

ja pisze w Kielcach.
No to jest nas dwie:D.Podobno z naszej szkoły jedzie ponad 10 os.hyh Zostajesz tam na drugi dzień

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 14:55 ]
Coś mi się źle wstawił cytat:P w każdym razie zwracam się do Pani Korczaszko)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

zielenica pisze:Na szczęście Olimp-tydzień-studniówka-od razu ferie dla mnie
mam tak samo
zielenica pisze:Hyhy, u mnie pół klasy złożone jest z tzw. pięknych, które się martwią czy w dzień studniówki się wyrobią - fryzjer, tipsy, makijaż, odświeżyć opaleniznę.
i tak też no ale wiesz mimo, że ja nie lecę jak głupia do kosmetyczki, fryzjerki itd. nie znaczy, że trochę czasu na przygotowanie nie zmarnuję (przecież nie pójdę potargana, a mamusia mistrzem w czesaniu nie jest )

wg. mnie najlepiej umieć metabolizm, cytologie, ekologie i genetykę - zawsze tego jest sporo (tak samo na maturze), a jeśli chodzi o materiał to na pewno mniej niż zoologia i botanika

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 15:05 ]
z mojej klasy jedzie 3 osoby. z Twojej co najmniej dwie (Ty i ta dziewczyna co była rok temu) a z innych to wątpię, żeby komuś się chciało. w tamtym roku było nas cztery
William Harvey
Posty: 78
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:17

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: William Harvey »

Mieszkam pod krakowem, ale w zasadzie tak jakby w krakowie Aczkolwiek studniowke zrobili nam w jakiejs wiosce. niby dworek jakis. No wiec bedzie problem z dojazdem itd.
Tipsy na szczescie odpadaja, solarium tez

A nie wiecie ile mniej wiecej trzeba miec procent z testu, zeby przejsc dalej ? Wiem, ze prog punktowy ustalany jest dopiero po tescie, ale moze wiecie jak to bylo w porzednich latach ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

w tamtym roku znalazłam progi na stronie OB w tym roku nie mogę znaleźć inf. na ten temat 9ale przyznaję że nie szukałam dokładnie)
ogólnie jeśli masz ponad 50% możesz już mieć nadzieję w tamtym roku próg był 66-67 (coś koło tego, ja miałam 54 - a nic się nie przygotowywałam i nie miałam najmniejszego pojęcia o krzyżówkach genetycznych, a to sie przydaje). W poprzednich latach próg był dużo niższy na pewno mniej niż 60

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 16:24 ]
a i jeszcze co do dojazdu. sama droga do Kielc to 1,5-2h, do tego trzeba dodać czas na dojazd z dworca na akademię świętokrzyską. czyli trochę to zejdzie a po teście najlepiej zostać, żeby wysłuchać poprawnych odp. (nie we wszystkich miastach je czytają), jeśli okaże się że masz sporo pkt. najlepiej zostać do ogłoszenia wyników. (ok. 18) a jeśli przeszedłeś trzeba znów rano wstać. A lepiej nie iść na ustny śpiącym i zmęczonym. Na szczęście mam ten problem z głowy
Ursus
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2008, o 17:51

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Ursus »

Nasza babka z bioli mówi że jak ma sie 70% to na pewno się przejdzie. No cóż zobaczymy.
pani Korczaszko pisze:wg. mnie najlepiej umieć metabolizm, cytologie, ekologie i genetykę - zawsze tego jest sporo (tak samo na maturze),
Jeśli tak to fajnie, bo nawet mi lezy ten materiał:-)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

Ursus, ale nie ciesz się za bardzo pytania z innych działów też są, czasem dadzą jakaś roślinkę czy jakieś zwierzątko dooznaczenia". Ale wydaje mi sie że tych działów, które wypisałam łatwiej się wyuczyć. no i jeszcze do nich dołożyć skład chemiczny
gdzies na stronie OB było wypisane ile pytań z jakiego działu było w poszczególnych latach - ale oczywiście w tym roku tego nie mogę znaleźć
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Madzioszka89 »

pani Korczaszko pisze:z mojej klasy jedzie 3 osoby. z Twojej co najmniej dwie (Ty i ta dziewczyna co była rok temu) a z innych to wątpię, żeby komuś się chciało. w tamtym roku było nas cztery

No nas jedzie 2 z klasy ale z 2e cała gromadka młodych jedzie. Mało mnie nie pogryzły jak powiedziałam, że komu innemu testy pożyczyłamw ogóle żal, nie skomentuję tego co było później, bo szkoda słów. To zostajesz tam na 2 dzień?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Uczestnicy XXXVII OB

Post autor: Korczaszko »

a no tak nie pomyślałam o drugoklasistach. ja mam 4testy (własne skserowane) ale jeszcze żadnego nie robiłam. W tamtym roku chyba też żadnego w całości nie zrobiłam. Za dużo pytań, w Kielcach ledwie wysiedziałam (łeb mnie strasznie bolał).
Nie zostaje na drugi dzień nie czuje takiej potrzeby ale dziewczyna z mojej klasy chyba miała ochotę zostać
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości