Zadanie dla chemika - nagroda

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
pro
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2015, o 08:47

Zadanie dla chemika - nagroda

Post autor: pro » 17 paź 2015, o 09:16

Witam, otworzyłem warsztat dokładnie zajmuje się lakiernictwem. Wybudowałem nowy budynek. Wewnątrz warsztatu wszystko zostało profesjonalnie przygotowane jeśli chodzi o podłogę (płytki) ściany i sufit zostały pokryte specjalistyczną farbą wodoodporną odporną na wszelką chemie ( farba epoksydowa). Można powiedzieć ze sterylne warunki zostały zachowane. Od samego początku gdy rozpocząłem prace w tym pomieszczeniu mam problem z oczkami/kraterami które powstają na lakierze. W skrócie opisze: Element auta zostaje polakierowany i chwile później na powierzchni lakieru powstają oczka/kraterki.

Dodam tylko że wszelkie inne potencjalne zagrożenia o których można wyczytać zostały sprawdzone w 100 % i wada ta powstaje tylko i wyłącznie w pomieszczeniu gdzie lakieruje.

Z tego co wyczytałem sylikon oraz inne podobne substancje działają na lakier w sposób ze powstają oczka. Przy kładzeniu płytek, glazurnik stosował uszczelniacz sylikonowy w niektórych miejscach ale to było 3 tygodnie temu. Znalazłem też wosk w szafce który powodował tez oczka. Te dwie rzeczy mogły rozsiać sylikony w mojej hali. Czytałem ze wietrzenie lub mycie może nie pomagać przez wiele tygodni.

Aktualnie wszystko zostało wyniesione z warsztatu i wywietrzone (do tego znalazłem w internecie ze ktoś poleca rozpylenie octu na hali) zrobiłem to wszystko ale zero poprawy.

Jeżeli ktoś będzie potrzebował jakichś kart charakterystyki składów np lakieru, farby bądź czegokolwiek do rozwiązania tej zagadki odpowiem na wszelkie pytania.

NAGRODA : Mój zakład znajduję się w Warszawie, więc osoba która pomoże wypędzić z mojej hali wszelkie substancje które się unoszą w powietrzu bądź osiadły na sprzęcie, będzie mogła skorzystać z usługi gratisowo jeśli chodzi o polakierowanie jakiejś części auta, polerowania lakieru, bądź innej naprawy smart repair ( ofertę prześle na priv)

Adax82
Moderator
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Zadanie dla chemika - nagroda

Post autor: Adax82 » 17 paź 2015, o 20:47

pro

Chciałbym skomentować Twoje zapytanie, ale też przedstawić moją odpowiedź w kilku punktach:
1. Twoje zapytanie jest bardzo konkretne, ale nie zasługuje na odpowiedź „wprost” – bo to kosztuje, przed czym nie wzbraniasz się – co wynika z Twojego posta.
2. Jeśli ktoś pyta o rozwiązanie jakiejś kwestii w zakresie merytorycznym oraz komercyjnym to musi mieć na uwadze odpowiednią gratyfikację dla Opowiadającego.
3. Odpowiedź na Twoje pytanie jest względnie prosta. Mogą jej udzielić wiele osób związanych z procesami chemicznymi – o ile będą zainteresowane udzieleniem takiej czy innej odpowiedzi.
4. Zatem konkretnie co i za co ?

pro
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2015, o 08:47

Re: Zadanie dla chemika - nagroda

Post autor: pro » 18 paź 2015, o 09:21

Pytanie brzmi:
Jak się pozbyć silikonów oraz wszystkich innych podobnych substancji z powietrza oraz ze sprzętu czy też scian, sufitu i podłogi jeśli przyjmiemy że 3 tygodnie temu glazurnik uzywał dużo silikonów do wypełniania szpar między płytkami, do tego w szafce stał wosk (substancja która bardzo wpływała na oczkowanie lakieru) która rownież napewno przedostała się do powietrza na hali gdzie lakieruje.

Pierwsza osoba która odpisze mi w temacie wprost na moje pytanie konkretnie, sposob który mi przedstawi się sprawdzi, otrzyma nagrodę w postaci darmowej usługi, np naprawy niewielkiej szkody komunikacyjnej.

man
Posty: 40
Rejestracja: 22 gru 2015, o 22:39

Re: Zadanie dla chemika - nagroda

Post autor: man » 22 gru 2015, o 22:45

A chętnych brak

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post