brazowe robaczki chodzace po domu (?)

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Malgosia gosc
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:19

brazowe robaczki chodzace po domu (?)

Post autor: Malgosia gosc »

Witam,

Chcialabym zidentyfikowac te stworzenia - male brazowe robaczki - jeden na zdjeciu.
widzialam je za dnia i chodza sobie po mieszkaniu, albo siedza. Ponoc nie gryza.

z gory dziekuje za odpowiedz,
Malgosia
Załączniki
ktos wie co to jest?
ktos wie co to jest?
Awatar użytkownika
MatrixM
Posty: 15
Rejestracja: 2 cze 2015, o 11:33

Re: brazowe robaczki chodzace po domu (?)

Post autor: MatrixM »

Wygooglałam, poszukałam i wyszło, że twój gość nazywa się Szubak Smirnowa. Podobno ciężko wytępić
Malgosia gosc
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:19

Re: brazowe robaczki chodzace po domu (?)

Post autor: Malgosia gosc »

Dziekuje slicznie! to rzeczywiscie te stworzenia. Co za klops!
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: brazowe robaczki chodzace po domu (?)

Post autor: AnnaWP »

dowiedziałam się co mam.
Paskudztwa, włażą do przypraw, mąki, makaronu. Wszystko trzeba trzymać w szczelnych słoikach, albo w lodówce (mam tam np. zapas suchej karmy dla rybek, chociaż brzmi to absurdalnie). Nie składować niczego, co opakowane jest w folię, a jest dla nich smaczne. Lista rzeczy, które mogą stać się pożywką:
mąka każdego typu
ryż
makaron (suchy), ale niezbyt chętnie, wlazły mi tylko raz, a makaronu akurat nie słoikuję.
kasza każdego typu
czekolada i inne słodycze z kakao (jest to szczególnie obrzydliwy widok.)
przyprawy, również typu wegeta, ale nie wszystkie. papryki mielonej np. nie ruszają.
żarcie dla rybek, a więc pewnie inne też

co ciekawe cukier jest bezpieczny.
Sprzątam okruszki w szafkach.
Metodyczne podejście ograniczyło problem do poziomu wytrzymałości, bez stosowania skomplikowanej chemii.
Martyna79
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2015, o 16:37

Re: brazowe robaczki chodzace po domu (?)

Post autor: Martyna79 »

U mnie to samo, pełno tego robactwa w mące miałam. Udało mi się jednak wytępić bez chemii, ale przyznam, że robaki są dość natrętne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości