Czy warto zdawać rozszerzoną matematyke myśląc o weterynarii

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
krowa1995
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2015, o 23:49

Czy warto zdawać rozszerzoną matematyke myśląc o weterynarii

Post autor: krowa1995 »

Moim słodkim marzeniem jest weterynaria i swoje podejście miałam już w tym roku. Niestety rozczarowałam się wynikami matury na poziomie rozszerzonym : 45 biologia, 35 chemia. Wiem, słabo i wiem, że z takimi wynikami się nie dostanę, jednak słodkie marzenie pozostało, więc poprawiam maturę w tym roku.( Ps. nie obchodzi mnie komentarz do moich wyników, bo tak czy siak włożyłam w nie prace i swój czas, ponieważ biologia i chemia, oczywiście na poziomie podstawowym, skończyły mi się już w 2 klasie jestem absolwentką technikum, a moja szkoła w żaden sposób nie pomogła mi w przygotowaniach do matury z przedmiotów dodatkowych). Otóż w tym roku mam spory dylemat czy do biologii i chemii warto dołączyć matematykę na poziomie rozszerzonym? Zauważyła, że niektóre uczelnie zwracają na nią uwagę (min. Uniwersytet warmińsko-mazurski). Z rozszerzoną matematyka nie miałam wcześniej do czynienia, chodzę na korki raz w tygodniu, ale nie wiem czy po prostu warto ją zdawać, bo poziom podstawowy ( zdałam na 80%) a poziom rozszerzony to dwa inne światy. I nie ukrywam, że zadania sprawiają mi trudności. Co myślicie? Lepiej skupić się na chemii i biologii czy zaryzykować z matematyką?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czy warto zdawać rozszerzoną matematyke myśląc o weteryn

Post autor: Piotrr »

może pomyśl nad rozszerzonym angielskim? w olsztynie są gratyfikacje w postaci podwojnej punktacji, tak jak za kazdy rozszerzony z reszta a chyba angol jest latwiejszy niz matma P przynajmniej dla mnie by byl, chociaz wiadomo kazdy jest inny. I miej w dupie komentarze odnosnie wynikow. Bardzo dobre podejscie. Ja mialem z matury pierwszej podobne. Co prawda po x latach. ale jednak jestem na medycynie. 3mam kciuki
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Czy warto zdawać rozszerzoną matematyke myśląc o weteryn

Post autor: Kas_ia »

Ja bym na twoim miejscu odpuściła tą matmę rozszerzoną i skupiła się na samej biologii i chemii No bo w sumie to nie wiem, czy ta matma się liczy gdzies poza Olsztynem ? Bo tylko Olsztyn kojarzę, że ma do wyboru 3 przedmioty. A jeśli chcesz pisać 3 rozszerzenia, no to chyba lepiej zrobic tak jak pisze Piotrr, mi tez angielski wydawalby sie łatwiejszy do opanowania Do Olsztyna mozna się tez dostac z 2 rozszerzeniami i jedną podstawą, jeśli te 2 rozszerzenie się dobrze napisze. Więc chyba lepiej wlozyc więcej wysiłku w biologię i chemię, tym bardziej ze są one uznawane na kazdym wydziale Chyba ze wolisz matematykę zamiast biologii/chemii, wtedy mozesz się do takiego Olsztyna dostac na przyklad z biologią, matematyką i angielskim.
Tak czy siak, trzymam kciuki żeby wyszło
krowa1995
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2015, o 23:49

Re: Czy warto zdawać rozszerzoną matematyke myśląc o weteryn

Post autor: krowa1995 »

Maturę pisałam z niemieckiego, z angielskiego jestem słaba. Ogólnie nie przepadam za językami. Więc w moim wypadku matma jest lepsza niż angielski. dziękuję za opinię
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Czy warto zdawać rozszerzoną matematyke myśląc o weteryn

Post autor: Kas_ia »

Niemiecki tez moze byc To się wlicza jako język obcy nowożytny, a wszyscy piszą w uproszczeniu o angielskim, bo jednak większosc zdaje angielski
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości