olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
lifeislove
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2015, o 09:12

olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: lifeislove »

Cześć, jakieś rady z czego przygotowywać się na OB? : ) Campbell i Ville to podstawa, wiem. Ale czy coś jeszcze polecacie? Gdzieś dostępne są arkusze z pytaniami poprzednich lat?
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: michal25 »

No przepraszam ale takich wątków jest mnóstwo, polecam poszukać trochę

lifeislove
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2015, o 09:12

Re: olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: lifeislove »

michal25, no przepraszam, ale to chyba miejsce, w którym mam prawo pytać o co tylko chcę,
pozdrawiam (:
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: michal25 »

No przepraszam, ale pytać o coś na co jest masa odpowiedzi jest moim zdaniem bez sensu ale pytaj.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: Smile_Forever »

lifeislove, arkuszy dostępnych jako tako nie ma, raczej po prostu krążą pomiędzy olimpijczykami . Co do literatury - oprócz Campbella i Villeego bazę stanowią podręczniki, ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że najbardziej przydał się Operon i Nowa Era. Polecam też Bukałę oraz Notatki z lekcji I. Żelazny jako dodatek i uzupełnienie . Testy też trzeba oczywiście rozwiązywać, a nuż jakieś pytanie się powtórzy albo pojawi się bardzo podobne .
A co do samego pytania - bardzo miło wspominam czasy kiedy byłam olimpijczykiem i z chęcią na wszystkie tego typu pytania odpowiadam, bo lubię kiedy moje doświadczenie może się przydać kolejnym pokoleniom. Zresztą - sama zawsze pytałam starszych co i jak, trudno samemu się orientować w olimpiadzie jeśli się startuje pierwszy raz
lifeislove
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2015, o 09:12

Re: olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: lifeislove »

Smile_Forever Bardzo dziękuję, cieszę się że są tacy ludzie na świecie, którzy chcą pomóc mimo tego, że taka pomoc jest udzielana pewnie często. Chciałam dostać taką informacje bezpośrednio, dlatego napisałam ten post. Troszkę na ten temat też wiem, ale rady starszych, którzy przechodzili to, co mnie czeka (OB) są naprawde cenne. Dziekuje, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: Smile_Forever »

Takie rady są bezcenne, mówię to z własnego doświadczenia, dlatego, że oprócz samej w sobie nauki należy wiedzieć, w jaki sposób się ukierunkować na dany sposób egzekwowania wiedzy . Radzę rozpocząć naukę od podręczników, ale uczyć się z nich dokładnie, bo jednak pod olimpiadę jest wymaganych więcej szczegółów niż pod maturę. Podręczniki stanowią dobrą podstawę pod dalsze rozszerzanie wiedzy z Campbella czy Villeego, gdyż są to już trudniejsze książki, które na sam początek mogą trochę przytłoczyć .
wojtek0011
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2013, o 16:22

Re: olimpiada biologiczna , II etap w styczniu

Post autor: wojtek0011 »

Dysponujesz może jakimiś testami?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości