MATURA 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
werska
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2015, o 17:59

Re: MATURA 2016

Post autor: werska »

Apropos Witowskiego z biologii to odradzam, pytania conajmniej dziwne i zdecydowanie nie pod maturę. Omega, Nowa Era, matury + jakiś cud i wysoki wynik z matury pewny) Moja nauczycielka od biologii która jest egzaminatorem twierdzi że zadania to podstawa bo sama wiedza to tylko 1/3 sukcesu

Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

Orientujecie się może, gdzie można zdobyć w internetach jakieś nietypowe arkusze, typu próbne poznańskie? arkuszematuralne.pl i chomika już przeryłam, CKE też wydrukowane, czekają w szufladzie
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: MATURA 2016

Post autor: ewok »

A, i jeszcze coś Gdzie znajdę jakieś organiczne redoksy (oprócz Witka ofc)? Tak do poćwiczenia
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Wam też tak mija czas? Wracacie ze szkoły jest 15, a za chwilę jest już 19 i kiedy tu uczyć się biologii i chemii
Macie jakiś sposób na zadania obliczeniowe z chemii różnego rodzaju? Jakiś inny sposób na naukę biologii niż siedzenie w domu i czytanie? Jak była ładna pogoda to wychodziłem do lasu i na łąki i od razu mi się lepiej uczyło i zapamiętywało, a w taką pogodę to nic mi się nie chce poza jedzeniem, spaniem i piciem gorącej herbaty
gabby
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2014, o 21:36

Re: MATURA 2016

Post autor: gabby »

Ja jak jest taka pogoda mam milion powodów żeby się nie uczyć.

Awatar użytkownika
alicia
Posty: 94
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:34

Re: MATURA 2016

Post autor: alicia »

Jeżeli chodzi o zadnia czy z chemii czy z biologii to polecam Nową Erę takie A4 bodaj zadania maturalne bo to w zasadzie jedyny, fajnie przygotowany zbiór pod nowe wytyczne. Bo zadania ze starych matur owszem trzeba zrobić, ale przy rozwiązywaniu zobaczycie, że trochę się nie różnią. Ja poprawiam w tym roku maturę, więc jakby ktoś chciał pogadać, poszukać motywacji itd to zapraszam na pv

Awatar użytkownika
JMuhha
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2015, o 20:19

Re: MATURA 2016

Post autor: JMuhha »

Maturzyści
Ktoś się orientuje, czy zbiory Nowej Ery do chemii i biologii na rok 2016 mają inne zadania niż te w 2015? Czy to kopia?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: MATURA 2016

Post autor: ryniofit8000 »

JMuhha, nie wierzę, że ułożyli wszystko nowe, większość na bank się pokrywa
Awatar użytkownika
rebelheart
Posty: 69
Rejestracja: 30 gru 2014, o 07:54

Re: MATURA 2016

Post autor: rebelheart »

Zadania są takie same. Czasami zdarza się, że pytanie jest inaczej sformułowane ale o to samo chodzi ^^ Poprawki w odpowiedziach i taki bajer jak w odpowiedziach zrobili rubryczkę, w której podają stronę vademecum gdzie znajduje się dane zagadnienie
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: MATURA 2016

Post autor: Izaaa »

Jak tam wam poszła próbna matura z polskiego?
Awatar użytkownika
JMuhha
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2015, o 20:19

Re: MATURA 2016

Post autor: JMuhha »

ryniofit8000 pisze:JMuhha, nie wierzę, że ułożyli wszystko nowe, większość na bank się pokrywa
Ryniofit pozwolę się do Ciebie zwrócić,Co polecasz do matury z chemii? Porównując zadania z poprzednich lat a z dwóch/trzech ostatnich można zauważyć, że są nieco inne schematy chociaż nadal chemia to chemia.

Czym posiłkowałeś się do matury z chemii?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: MATURA 2016

Post autor: ryniofit8000 »

JMuhha, arkusze na pewno wszystkie rozwiązać a poza tym to trudno powiedzieć, ważne żeby w ogóle jakieś zadania robić Ja robiłem tak po 100-200 zadań tygodniowo z różnych zbiorów, głównie z: Pazdro, Kosztołowicz (niebieski zbiór, nie ćwiczenia) no i robiłem też z takiej książki, w której były zebrane wszystkie zadania maturalne z matur 2005-2010 i uporządkowane działami. Później matury wszystkie jakie były od 2011 do 2014.
Sporo pomogła mi korepetytorka, do której przychodziłem na godzinę tygodniowo. Rozwiewała wszelkie wątpliwości i zadawała kolejną porcję zadań, co trochę motywowało bo jednak głupio było przyjść nie zrobiwszy wszystkiego.
Wystarczyło na 93% ale nie obyło się bez głupich (idiotycznych ) błędów typu brak zaokrąglenia wyniku czy złe przesunięcie przecinka. Gdyby nie takie rzeczy byłoby 98% bo jedno faktycznie źle zrobiłem.
karolina_wiktoria
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2015, o 17:26

Re: MATURA 2016

Post autor: karolina_wiktoria »

Deklaracje ponownego przystąpienia do matury można składać do 7 lutego, zresztą jest na stronie OKE taka informacja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości