Pytanie do studentów :)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tapuzim
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2015, o 14:05

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: tapuzim »

zgadzam sie. bierz korki i zasuwaj, niestety tylko dobrze zdana matura otworzy ci drzwi na uczelnie wyzsze. paski nic ci nie dadza.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: KatarzynaZSDM »

Ewentualnie, gdy kilka osób ma taką samą ilość punktów a miejsc jest mniej, to chyba w Poznaniu biorą tych z wyższą średnią, ale to nie jest warte zachodu moim zdaniem. Matura i tylko matura
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: ewok »

tapuzim pisze:zgadzam sie. bierz korki i zasuwaj
Dlaczego?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: ryniofit8000 »

ewok, korki odpowiednio wykorzystywane pomagają i mobilizują, przede wszystkim z chemii
LABkursy
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2015, o 14:27

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: LABkursy »

Niekoniecznie korki Jest pewna różnica między korepetycjami a przygotowaniem stricte do matury. Korepetycje to przede wszystkim uzupełnianie braków i zaległości w wiedzy, natomiast przygotowanie do egzaminu ma charakter powtórki i weryfikacji wiedzy już posiadanej. Możesz przeczytać o tym tu: [mod] Różnica dla niektórych subtelna ale wydaje mi się ważna Poza tym przygotowanie do egzaminu to też zapoznanie z typami zadań, strategiami ich rozwiązywania itp.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: Erick »

Bez korków też się da
Dółskroniowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, o 01:39

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: Dółskroniowy »

Ogólnie to olej oceny - są warte tyle co nic. Ja miałem średnią 3,4 a z matur biologia 95%, chemia 90% matma podstawa 98% rozszerzona 60% (polski ustny 30 % )i się dostałem na każdą medycynę w Polsce. Po prostu ucz się swoim rytmem, a szkołę traktuj raczej jako pomoc, niż wyznacznik w nauce. I OLEJ wszystko poza tym co liczy się na wybrany przez Ciebie kierunek. 2 na świadectwie maturalnym może nie wygląda ładnie, ale i tak nikogo nie będzie obchodziła twoja ocena z j. polskiego, niemieckiego, czy historii.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: tchorz »

Ja nie pamiętam jaką miałam średnią, a dostałam się tylko na jedna medycenę, bo składałam tylko na CM UJ.
Ale największą różnicę miałam z matmy- z ocen wychodziło mi trochę ponad 3. Baba zaproponowała mi zdawanie na 4, ale olałam. (profil podstawowy) rozszeszoną matmę napisałam na 86%
kaka101
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 18:28

Re: Pytanie do studentów :)

Post autor: kaka101 »

ja ogólnie to słaba jestem z matmy i polskiego więc największą uwagę poświęcam biologii i chemii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości