Jakie repetytorium najlepsze do matury?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Nikooll
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2015, o 21:21

Jakie repetytorium najlepsze do matury?

Post autor: Nikooll »

Hej
Jestem w 2 kl LO i mam zamiar zdawać maturkę rozszerzoną z matematyki, geografii i j.angielskiego i stąd moje pytanie jakie repetytoria czy inne książki przygotowujące do matury zakupić.
Przeglądałam sobie strony księgarni i różne fora na ten temat. Ogólnie dużo osób poleca vademecum z operonu, zauważyłam. Ja jeszcze znalazłam dosyć ciekawe z wsipu i nowej ery matura teraz". Może ktoś z was korzystał z tych książek i może podzielić się wrażeniami czy warto kupować, a jak nie mieliście styczności z tymi książkami to jakie waszym zdaniem są warte uwagi. Zaznaczę, że bardzo zależy mi żeby to były naprawdę dobre repetytoria, bo mam trochę braki z geografii przynajmniej.Dlatego też już teraz chcę zacząć się uczyć do maturki no i zdać ją na jakieś 85% w górę

To to jeśli chodzi o repetytorium, ale to chyba nie wystarczy np. z matematyki potrzebne są jeszcze jakieś zbiory zadań czy coś. Dużo słyszałam o książkach pana Kiełbasy i zbiorku 1001 zadań Jakie jeszcze są dobre do matematyki rozszerzonej ?

Co do j. angielskiego tez szukałam czegoś w typie repetytorium, ale powiem szczerze, że się w tym wszystkim pomieszałam. Jedni pisali, że new matura explorer jest beznadziejna, a inni ją polecali. Przeglądałam jeszcze między innymi Longmana, repetytorium z Macmillana, repetytorium z Omegi no i dosyć popularnym jest chyba english grammar in use i podobne książki Murphego. Z tym że ta książka jest cała po angielsku nwm czy bym sobie poradziła z nią. A kupować oddzielnie książkę do nauki gramatyki i do słówek ? Może jest taka książka która przygotowuje do pisania rozprawek i listów, bo zauważyłam, że z tym mi najgorzej idzie z anglika.
Dziękuję z góry i pozdrawiam
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Jakie repetytorium najlepsze do matury?

Post autor: ryniofit8000 »

Nikooll, do angielskiego w ogóle książek nie polecam oglądaj filmy i używaj angielskiego. Całe liceum nie uczyłem się w ogóle angielskiego a z rozszerzenia 98%. Nawet nie wiedziałem jakie typy wypracowań są na maturze Natomiast sporo pisałem, rozmawiałem po angielsku i oglądałem filmy bez napisów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości