Olympus BX z DIC

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

Nikon tak kontruje i broni swojego 25 mm, ze 26,5 juz jest nieergonomiczne bo musisz krecic oczami w okularach (
JohnyM

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: JohnyM »

Przy 25 jest to samo imo. Tak jak wspomniałem - dla mnie 22 to max, no może zeissowe 23.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Ja 26.5 nigdy nie widziałem ani 25 w Nikonie, myślę że by mi się spodobało ale za tym idzie taka kasa że włosy z głowy spadają, ma ktoś z was do zaprezentowania z chęcią bym zobaczył gdzieś kiedyś przy okazji a może udam potencjalnego kupca nikona w salonie i mi zrobią prezentację a tak przy okazji widzieliście jaki nowy mikroskop wypuściła delta? z kontrastem i planami Phv koszt jakieś 7 tyś.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Juz Ci Wojtek kilka razy pisalem na priv, ze 22mm to jest maks jesli chodzi o wygode. 25mm dostepne w Nikonie jest zupelnie niewygodne. Tak jak koledzy zreszta pisza - 22mm to jest optymalna wartosc. Z jakiegos powodu jednak Cie kreci to 25mm czy 26,5mm
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

U mnie miales 25 (

Jako zalete bym uznal to, ze korekcja wiekszego pola widzenia daje pewna przewage w foto przy bezposredniej gdzie aparat obejmuje sporo wieksze pole widzenia niz jak gdyby byl okular projekcyjny. Czyli w sumie tylko w Nikonie gdzie bezposrednia jest bezstratnie mozliwa.
JohnyM

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: JohnyM »

Nasadka nie zmienia FV fotoportu - przynajmniej nie w wypadku CFN i UIS, nie wiem jak w CFI - ale też nie powinna.

Phv?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

Mi chodzilo o to ze przy bezposredniej widze wiecej w aparacie niz w okularach. Mam okulary z fotomaska i pole widzenia apratu znacznie poza nia wykracza.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Z tym v się rozpedziłem już nie pamiętam bo tylko zerknąłem i leciaĺem

Hyper mówiłem że Planapo ma 25 a Ty że 22 i skoro tak to wygląda to dla mnie bomba tylko teraz juz za późno bo zaręczyłem się z Olą hmm nie mogłem napisać Okiem bo nie w moim stylu
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Ja tam wyraznie widze, ze Planapo ma 10x/22M a nie 25. Zobacz prosze post z 15 paź 2015, godz 16:44 w moim watku bo tam wstawil zdjecie.
No chyba, ze wymienil od tego czasu okulary na FOV 25mm.
Ostatnio zmieniony 3 gru 2015, o 17:47 przez Hyper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

haha, masz racje (:
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

W końcu mogę oficjalnie przedstawić wam swoją ślicznotkę, stan doskonały,dużo jeszcze przede mną rozbudowy i przebudowy, w drodze stolik i kondensor uniwersalny a czas pokaże czy dam radę.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Pickul »

CUDO !
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Gratulacje.

Jaki model kondensora uniwersalnego dokupiłeś?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości