Dziwne larwy w pościeli oraz muszki owocówki

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
osolemio
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2015, o 15:40

Dziwne larwy w pościeli oraz muszki owocówki

Post autor: osolemio »

Witam, mam lekkie problemy z dwoma wymienionymi w tytule rodzajami stworzeń.
Zacznijmy od muszek bo wydaje się to prostsze. W tym momencie choćbym nie wiem jak szukał - nie znajdę ani jednej. Wystarczy jednak, że znajdzie się coś do czego lgną, np. kufel piwa, a po chwili w środku pływa ich już kilka. Gdzie szukać ich skupiska? Dodam, że na oknie mam karimatę.

Co do drugich: po wakacyjnym wyjeździe na moim łóżku znalazłem dwie małe brązowe larwy. Nie przejąłem się tym, ale po jakimś czasie zauważyłem ich więcej. Ku mojemu zdziwieniu, w jednej z poduszek było ich ponad 15. Poduszkę wyrzuciłem, wszystko wokół wysprzątałem, jakiś czas potem nawet łóżko kupiłem nowe. Jednak od tego czasu znajduję takie larwy.
Raz znalazłem dwie w bucie, do tego czasem widzę jak pojedyncza wspina się po ścianie, tuż w rogu. Co mogę zrobić? Byłem przekonany, że są to larwy moli (w końcu były w poduszce), ale nie są do nich podobne.
Co prawda taki gość zdarza mi się nie częściej niż raz na dwa/trzy tygodnie, ale niepokoi mnie to, że w każdej chwili może coś po mnie łazić. Najbliższy okaz postaram się sfotografować. Są bardzo powolne oraz krótkie.
osolemio
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2015, o 15:40

Re: Dziwne larwy w pościeli oraz muszki owocówki

Post autor: osolemio »

Nie mogę edytować posta, proszę moderatora o scalenie. Na oknie mam oczywiście MOSKITIERĘ, a nie karimatę
Awatar użytkownika
Kwiatowa Wróżka
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2015, o 14:36

Re: Dziwne larwy w pościeli oraz muszki owocówki

Post autor: Kwiatowa Wróżka »

Z tą karimatą poprawiłeś mi humor

Co do muszek, to te bardzo szybko się rozmnażają, wystarczy ich kilka a za chwilę będzie kilkanaście.

Czekam na zdjęcia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości