Olympus BX z DIC

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
Pan Cyk-Cyk
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2013, o 21:35

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Pan Cyk-Cyk »

Niezły!
Pozazdrościć.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Hyper złego słowa użyłem *w drodze* miałem na myśli że szukamy, nie będzie lekko a stolik chyba też ciężko trafić i chybaw końcu kupię nowy 3k ale to nowy bez zadnych rysek a ja bardzo zwracam na to uwagę i to dla mnie ważne aby byl w stanie idealnym jak reszta a kondensor uniwersalny jest chyba jeden U-UCD8-2 po za tym zmotoryzowanym u-ucd8A-2
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

Aa! Gratulacje!
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Wojtek37 pisze:Hyper złego słowa użyłem *w drodze* miałem na myśli że szukamy, nie będzie lekko a stolik chyba też ciężko trafić i chybaw końcu kupię nowy 3k ale to nowy bez zadnych rysek a ja bardzo zwracam na to uwagę i to dla mnie ważne aby byl w stanie idealnym jak reszta a kondensor uniwersalny jest chyba jeden U-UCD8-2 po za tym zmotoryzowanym u-ucd8A-2
Myslalem, ze udalo Ci sie tak migiem dorwac kondensor i stolik. Tak jak pisalem - kupienie kondensora uniwersalnego (samego bez mikroskopu) jest niemal niemozliwe i prawdopodobne, ze bedziesz musial kupic nowy stolik i kondensor, ale przynajmniej masz za czym polowac. No i oczywiscie pryzmaty DIC (ale o nie nie jest ciezko tylko duzo kosztuja). Probuj kupic kondensor a gdyby sie nie udalo i bys nie chcial wywalac 2,5k$ na nowy to mozesz przerobic zmotoryzowany na manualny (to tak pewnie chwilowo zeby moc cieszyc sie z DIC).
Masz juz w swoim mikroskopie U-DICT(S/H)?

Trzeba przyznac, ze pieknie sie prezentuje.
JohnyM

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: JohnyM »

Bardzo fajny, choć foto wygląda jak katalogowe? DIA EPI polaryzacyjny z Mplanami?
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: LoginPiotrusia »

Cudowny!
Ależ Cię teraz polowanie na DICa czeka! Ohoho!
Wojtek, przyznaj się - ile czasu zajęły Ci takie zdjęcia?
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

LoginPiotrusia pisze: Ależ Cię teraz polowanie na DICa czeka! Ohoho!
Lekka reka liczac 5k$
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Jak nie znajdę to będę chciał wydać bo bjak ktoś określił -jestem wariatem , są audio file a ja chyba jestem mikrofilem pewnie nie ma takiego okreslenia ale ja tak się czuje , nie kupię sobie nowych butów a na mikrospopy wydam hmmmm i jeszcze więcej , też tak ktoś z was ma?
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Co masz nie znalezc! Nie takie rzeczy ludzie kompletowali.
Powiedz sobie, ze nie ma innej opcji i znajdziesz.

Poki co wrzucaj na forum fotki w jakiejkolwiek technice.

Powodzenia bo masz sprzet lepszy niz 99% polskich milosnikow mikroskopii.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Johny zdjecia są moje , jest na UMPlanFL ( metalograficzne beznakrywkowe chplanfloury) ale gubie sie w tych oznaczeniach .

Piotruś 20 min bo mi żona krzyczała może byś w końcu zszedł i zajął się czymś pożytecznym a nie tylko mikroskopy i mikroskopy i tak zawsze kiedy dotkne się mikroskopu jak bym siedział wieczność , ale gdy bym dłużej poświęcił czasu i zrobił na 100% to sorry za zwrot, u oglądających miłośników mikroskopii wystąpił by orgazm -)
Ostatnio zmieniony 6 gru 2015, o 07:40 przez Wojtek37, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

nie kupię sobie nowych butów a na mikrospopy wydam hmmmm i jeszcze więcej , też tak ktoś z was ma?
mniej wiecej przez ostatnie 4 lata, teraz mi juz niewiele zostalo do zdobycia, wiec cisnienie na zakupy jak u babki na buty troche zeszlo, ale gdybym mogl to bym kompletowal, zbieral i kolekcjonowal jeden za drugim

Gratulacje jeszsze raz, z czasem skompletujesz co trzeba (nawet nowe) kupiles piekna bazę! Powodzenia dalej!

Jakie plany odnosnie setu obiektywow?
JohnyM

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: JohnyM »

To elegancki warsztat, bo fotki jak z katalogu. Te obiektywy raczej ci się nie przydadzą. 4x i 10x jeszcze tak, ale mocniejsze już nie bardzo do celów BIO. A jak reflektor? Jaki wkład i kostki?
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Zeby troche Cie naprowadzic w doposazeniu tego pieknego mikroskopu to wypisze Ci co mniej wiecej bys potrzebowal do mikroskopii w swietle przechodzacym. Jak cos to pytaj.

Do BF DIA w zasadzie masz kompletny zestaw. Potrzeba obiektywow, ale to oczywiste.

Do DF potrzebujesz DF kondensor. Sa dwa typy: suchy Olympus U-DCD 0.92-0.80 (4x-40x) - ostatnio sprzedal sie taki za 300$ lub olejowy DF Oil N.A. 1.20~1.43 (4x-100x) - jest drozszy bo kosztuje 400-500$. Polecam Ci olejowy.

Do DIC to bedzie duzo bardziej skomplikowana sprawa. Nie wiem dokladnie co masz w swoim mikroskopie, ale bedziesz potrzebowal miske DIC (czy masz w swoim sprzecie taka z 4 pozycjami? Jesli mnie wzrok nie myli to U-P4RE?)

Do rewolwera potrzebny bedzie jeden ze sliderow: U-DIC, U-DICT (te 2 sa ogolnego zastosowania), U-DICTHC (wysoki kontrast) lub U-DICTHR (duza rozdzielczosc).

Kondensor uniwersalny i do niego pryzmaty DIC. Dla kazdego obiektywu osobny pryzmat, czyli odpowiednie powiekszenie i powietrze lub olej, i jesli bedziesz miec slider HC lub HR to powinny byc tez dedykowane pryzmaty DIC). Razem wyjdzie 4-5 pryzmatow. Zalezy ile obiektywow planujesz.

Do tego oczywiscie analizator i jesli masz ochote (a warto) to falowke.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości