zasilacz do PZO MB30

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
sylwekd
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2015, o 11:32

zasilacz do PZO MB30

Post autor: sylwekd »

Cześć
Własnie kupuje mikroskop.
Mam ofertę zakupu PZO MB30 z kompletem wyposażenia (4 obiektywy, 2 okulary) ale z jednym brakiem - nie ma zasilacza.
Czy do MB30 musi być oryginalny zasilacz? czy są zamienniki?
Czy kupować taki mikroskop z nadzieją ze zasilacz się dokupi czy jednak to jest ryzykowna sprawa?

pozdrawiam
Sylwek
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: sempervirens »

Jasne, że dokupisz. Parametry muszą się tylko zgadzać. Ostatnio było sporo ofert na Allegro, tylko trochę drogo powyżej 100 zł. Teraz też jest jeden i na olx.
sylwekd
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2015, o 11:32

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: sylwekd »

Dzięki za podpowiedź 0 czy myślisz o tym za 100?
Zdjęcie nie robi specjalnej reklamy:)
Nie ma nowocześniejszych zamienników? Jakiś uniwersalnych zasilaczy?
Musi być oryginał?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: planapo »

Sa zamienniki, jesli znasz sie na elektryce (ja nie) lub masz kogos takiego to podaj mu paramtry i Ci wskaze jaki zamiennik kupic.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: Boguslaw »

sylwekd, jeżeli mikroskop + zasilacz ma Cię wynieść ponad 500 zł to napisz na PW.
Mam klientkę co chciała sprzedać ładny, kompletny MB 30 (ale nie wiem czy aktualne?)
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: phacops »

Boguslaw pisze:sylwekd, jeżeli mikroskop + zasilacz ma Cię wynieść ponad 500 zł to napisz na PW.
Mam klientkę co chciała sprzedać ładny, kompletny MB 30 (ale nie wiem czy aktualne?)
rozważył bym i tą ofertę
aukro 5825785898
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: jacekp-bio »

Zasilacz

Jeżeli Chcesz oświetlać żarówką PZO, zasilacz minimum 20W (MINIMUM !), stabilizowany, transformatorowy, z bezpiecznikiem, napięcie wyjściowe 6V. Do żarówek odpadają wszystkie przy-kontaktowe zasilacze.

Jeżeli każdą inną żarówką - Patrzysz na Moc i napięcie wymagane pod żarówkę. W przypadku mocy dobrze jest mieć tak z 10W/20W zapasu.

Czasami po prostu nie warto szukać i kombinować, swojego czasu oświetlenie w moim Biolarze było zasilane przez:

allegro 5809871571

Miałem przynajmniej wykorzystany leżący prostownik do ładowania akumulatorów w aucie %-P

Jeżeli Chcesz oświetlać diodą - 5W pierdziawka przetwornicowa może wystarczyć.
Arcziwwy
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:49

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: Arcziwwy »

Boguslaw, JA szukam takiego mikroskopu Czy możesz dać namiar?
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: zasilacz do PZO MB30

Post autor: Boguslaw »

Arcziwwy pisze:Boguslaw, JA szukam takiego mikroskopu Czy możesz dać namiar?
Pisałem po tej pani po wymianie PW z sylwekd, jednak okazało się, że mikroskop został dosyć niedawno sprzedany.
Oglądałem go osobiście, był w standardowym wyposażeniu, ale naprawdę w pięknym stanie :-(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości